Tatárdomb: karám épült közmunkából

•  Fotó: Balázs Katalin

Fotó: Balázs Katalin

Király dolgozott két napig a koldusnak – így jellemezte egy résztvevő azt az eseményt, melyben a Mol Románia félszáz alkalmazottja kétkezi munkája révén hozott létre egy karámot a Tatárdombnál. Az építmény Böjte Csaba szárhegyi lovardájának kiegészítéséül szolgál, az országút mellett arra csábítja majd az átutazót, hogy belekóstoljon a lovaglásba.

Balázs Katalin

2012. szeptember 21., 16:032012. szeptember 21., 16:03

2012. szeptember 23., 20:302012. szeptember 23., 20:30

Csaba testvér egyik szárhegyi látogatása alkalmával elmélkedett arról, milyen jó is lenne, ha a tatárdombi emlékmű körüli tér élettel telne meg, a Gyergyói-medence lakóinak találkozóhelyévé válna, hűen őrizné Kájoni János szellemiségét, a székely hagyományokat, a nép lóhoz való ragaszkodását. Az álom első szilánkja vált valóra; csütörtökön Bartos Károly felszentelte a két nap alatt felépített, 40 méter átmérőjű karámot. A lovaglás számára szükséges tér bekerítését Köllő Miklós főépítész tervezte, de amint mondja, közös munka volt. Társai, a munkások az ország minden területéről érkeztek. Felméri Erzsébet, a Mol Románia képviselője elmondta, harmadik alkalom, hogy a cég alkalmazottai önkéntesen segítenek a dévai Szent Ferenc Alapítványnak. Játszótereket javítottak fel, hoztak létre, most a kereskedelmi osztály negyvenhét alkalmazottja érkezett karámot készíteni.

„Az a lényeg, hogy nem csak anyagiakkal támogatunk ügyeket, hanem mi is itt vagyunk, közelről látjuk, milyen sorsúak ezek a gyerekek, akikért tenni próbálunk” – közölte Felméri.

A karámot nemsokára használatba is veszi a szárhegyi központ, László Pál, aki szintén Csaba testvér otthonában nevelkedett, most a szárhegyi lovarda vezetője. Hét ló, két póni áll majd az érdeklődők rendelkezésére, és abban reménykedik, az út mellett még vonzóbb lesz ennek a sportnak a kipróbálása, és egyszer majd önfenntartóvá tud válni a lovarda.

A további tervek között a tér rendezése szerepel, a ferences rend birtokán rendbe tennék a rozoga épületet, hely lenne a megpihenésre, ugyanakkor találkozásokra is. Vásárok, bemutatók, hagyományélesztés helyszíne lehet a Tatárdomb – két nap alatt bebizonyosodott, csak összefogás kell hozzá.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 09., kedd

Több gyergyószentmiklósi helyszínen zajlanak egyszerre munkálatok

Gyergyószentmiklóson jelenleg több infrastrukturális beruházás is zajlik párhuzamosan. Egyszerre dolgoznak a szennyvízhálózat bővítésén, a korábban felásott utak helyreállításán, és készülnek az elektromosautó-töltőállomások is.

Több gyergyószentmiklósi helyszínen zajlanak egyszerre munkálatok
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Megszüntették Barti Tihamér hatósági felügyeletét

A Brassói Ítélőtábla helyt adott a Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke által benyújtott fellebbezésnek, és jogerős döntéssel megszüntette az ellene korábban elrendelt hatósági felügyeletet.

Megszüntették Barti Tihamér hatósági felügyeletét
2026. június 07., vasárnap

Verekedés Salamáson

Salamási verekedéshez riasztották a maroshévízi rendőrséget június 6-án.

Verekedés Salamáson
Verekedés Salamáson
2026. június 07., vasárnap

Verekedés Salamáson

2026. június 07., vasárnap

Pszichiátriai kórházban csaptak fel a lángok

Szombat éjjel kigyulladt a gyergyótölgyesi pszichiátria. A tűzesetnek nincsenek sérültjei.

Pszichiátriai kórházban csaptak fel a lángok
Hirdetés
2026. június 06., szombat

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó
2026. június 05., péntek

Ezen a hétvégén is remek élményeket kínál a gyergyószentmiklósi Nyári Ifjúsági Színpad

A hétvégén újra benépesül a Tarisznyás Márton Múzeum udvara: játék, színház és könnyed nyári hangulat várja az érdeklődőket. A szervezők törekvése, hogy minden korosztály találjon magának valami érdekeset.

Ezen a hétvégén is remek élményeket kínál a gyergyószentmiklósi Nyári Ifjúsági Színpad
2026. június 05., péntek

Kilencvenhárom garázst bontottak le határidőre a Virág negyedben

128 engedély nélküli építmény volt a Virág lakónegyed déli részén. Ebből 93-at bontottak le önként a tulajdonosaik május végéig a városháza kérésének eleget téve. A többieket is fel kell számolni, hogy a negyed teljes felújítása megtörténhessen.

Kilencvenhárom garázst bontottak le határidőre a Virág negyedben
Hirdetés
2026. június 04., csütörtök

Több száz gyergyószentmiklósi gyerekhang a nemzeti összetartozásért

Énekkel csatlakoztak a Nemzeti Összetartozás Napjához a gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola diákjai: 402 alsó tagozatos tanuló adta elő az Otthon vagyunk című dalt a Szent István-templomban.

Több száz gyergyószentmiklósi gyerekhang a nemzeti összetartozásért
2026. június 02., kedd

Mától osztják a fűtés- és energiatámogatásokat Gyergyószentmiklóson

Osztják a fűtés- és energiatámogatásokat Gyergyószentmiklóson: június 2. és 4. között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatást, közismert nevén a „fapénzt”, valamint az energia-kiegészítő juttatást, az úgynevezett „butéliapénzt”.

Mától osztják a fűtés- és energiatámogatásokat Gyergyószentmiklóson
2026. június 01., hétfő

Folytatódik a dűlők kataszteri felmérése Gyergyószentmiklóson 

Folytatódik Gyergyószentmiklós külterületeinek általános kataszteri felmérése: június 2. és 5. között több dűlőben és az ipari zóna belterületein végeznek helyszíni méréseket.

Folytatódik a dűlők kataszteri felmérése Gyergyószentmiklóson 
Hirdetés