
Fotó: Baricz-Tamás Imola
A gyergyószentmiklósi Rákóczi Ferenc utca lakói már évek óta várják, hogy elkezdődjön az utca felújítása. Több olvasónk jelezte: mára már járhatatlan az utca. Soron van a munkálat elkezdése, az utca felújítása, tudtuk meg a városházán.
2017. március 06., 15:492017. március 06., 15:49
Az utca lakói jogosan reménykednek a munkálat elkezdésében, ugyanis az önkormányzat ősszel tett ígérete alapján, a licitet megnyert cég a tavasz folyamán kell elkezdje a munkálatot. Ezt meg is erősítette a gyergyószentmiklósi önkormányzat sajtószóvivője is.
„A felújítás, az ígéretek fényében, tavasszal elkezdődik a Rákóczi Ferenc utcában. Amint a fagy felenged, akkor tud a kivitelező nekilátni a munkálatok elvégzéséhez. Ez a tapasztalatok szerint március második felében esedékes.
A munkálat kivitelezője a brassói Fincodrum cég, a lefolyórendszer kialakítása, járdaépítés és az aszfaltozás szerepel a programban – ismertette a sajtószóvivő, hozzátéve, hogy az utca felújítása idén be is kell fejeződjön.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezető fiatal sofőr okozott balesetet Gyergyóremetén szombat este, egy utas megsérült. Nem ő volt az egyetlen, a hétvége folyamán a rendőrök több más ittas járművezetőt is kiszűrtek Hargita megyében.
A közösségi médiában heves tiltakozást váltott ki a helyi adók emelése, a gyergyószentmiklósi városháza által szervezett lakossági fórumon azonban alig negyvenen jelentek meg csütörtökön este. Elhangzott: a városban nincs mód az adók csökkentésére.
Molnár Ferenc, Székely Csaba, Madách Imre és Alfred Jarry művei is színpadra kerülnek februárban a Figura Stúdió Színház műsorán, Gyergyószentmiklóson és több székelyföldi városban.
Könyvbemutatóra várják az érdeklődőket csütörtökön 17 órától a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárba. B. Kovács András író három kötetét ismerheti meg a közönség.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson a sor: szombaton délután fél kettőre a művelődési ház előtti térre várják az adóemelés ellen tiltakozó gyergyóiakat.
A régi vízhálózatról az újra kötik át a tömbházakat ezekben a napokban a gyergyószentmiklósi Virág negyedben. Ha tartani tudják az ütemtervet, jövő héten le is zárják a régi hálózatot a lakónegyedben, és idén a város nagy része átáll az új rendszerre.
Gyergyószentmiklós, Csíkszereda és Székelyudvarhely összehangolt petícióval fordul a miniszterelnökhöz, hogy törvénymódosítással adjanak szabad kezet az önkormányzatoknak a terhek mérséklésére és a fogyatékkal élők kedvezményeinek visszaállítására.
Gyergyószentmiklóson is érezhető az adóemelések miatti elégedetlenség. Az önkormányzat lakossági fórumra hívja az embereket, de online szavazás is zajlik, ahol a válaszadók nagy többsége azt jelzi, hogy részt venne egy adóemelés-ellenes tiltakozáson.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok vasárnap reggel Gyergyószentmiklóson, büntetőeljárást indítottak ellene – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Tíz éve gyűjti és teszi közkinccsé Gyergyószék fényképeken megörökített múltját a Gyergyói DIA. A Tarisznyás Márton Múzeum munkatársai idén bejárják a térséget, hogy újabb embereket nyerjenek meg az ügynek: megmentsék a fotókon fennmaradt értékeket.
szóljon hozzá!