Fotó: Pethő Melánia
Kisiklott egy ammónium-nitrátot szállító tehervonat Gyergyóditró közelében. A szerelvény nem borult fel, és bár fennált a robbanásveszély, szerencsére nem következett be katasztrófa.
2016. november 17., 16:132016. november 17., 16:13
2016. november 17., 23:122016. november 17., 23:12
A Hargita Megyei Készenléti Felügyelőség szóvivője, Alina Ciubotariu közölte: információik szerint egy 24 vagonos, két mozdonnyal közlekedő tehervonat négy vagonja siklott ki, de nem borult fel.
Gheorghe Filip, a Hargita megyei rendőrség szóvivője azt mondta, a vonat Marosvásárhely felől érkezett, és a gyergyóditrói vasútállomás közelében történt a baleset. Tudomásuk szerint nincs robbanásveszély, de a térségben leállt a vasúti közlekedés.
FRISSÍTÉS: Nem volt robbanásveszély, de biztosítani kellett a helyszínt
A 24 vagonos, két mozdonnyal közlekedő tehervonat négy vagonja szaladt le a sínpárról, de a kerekein maradt, nem borult fel. Nagy szerencséje volt így a helyieknek, mert robbanásveszélyes és mérgező is az anyag, katasztrófa is történhetett volna, ha kiömlik a vagonokból és robbanás történik. A helyszínre érkező Jean Adrian Andrei, Hargita megye prefektusa közölte, az intézkedések során 50 méteres körzetben kiürítették és lezárták a környéket, míg megállapították, hogy a vagonok és a szállítmány nem sérült, így nem kell tartani a robbanástól.
Guțas Mihai, a Hargita Megyei Olt Sürgősségi Helyzetek Felügyelőségéhez tartozó gyergyószentmiklósi tűzoltóegység illetékese elmondta, 14 óra 22 perckor kapták a riasztást, hogy a 24 vagonból álló szerelvény négy vagonja kisiklott. Sorrendben a 17. 18. 19. és 20. számú vagonról volt szó, a mögöttük érkezők már nem jutottak el ahhoz a váltóhoz, ahol a baleset történt, azaz hamarabb megállt a vonat.
A helyszínre érkező tűzoltóknak nem kellett mentési feladatot végezniük, csak a helyszínt biztosították. A vasút munkatársai mintegy két óra alatt megoldást találtak arra, hogy a vasúti közlekedés folyamatosságát biztosítsák, köszönhetően annak, hogy a vasútállomás közelében történt az eset. 16.30-tól egy másik sínpáron elhaladhattak a menetrend szerint érkező vonatok.
Hogy mi lehetett a baleset oka, arról senki nem nyilatkozott, de vannak, akik úgy tudják, javítási munkák folytak előzőleg az illető szakaszon. A helyszínre érkező ditrói polgármester, Puskás Elemér elmondta, vele sem közöltek semmit, sőt nem is értesítették, hogy mi történt. A kisiklott szerelvény visszaállítása a sínpárra a koraesti órákban még nem kezdődhetett el, Brassóból vártak ehhez speciális gépeket.
Két, személyi sérüléssel járó közúti baleset is történt nagyjából ugyanabban az időpontban Gyergyószéken hétfőn reggel.
Tizennyolcadik alkalommal zajlik ezen a hétvégén a Székelyföldi Lovas Ünnep. A Krigel SK szervezésében érdekes események várták és várják a közönséget a gyergyószentmiklósi lovaspályán. Négy napon át „lóerő”, hagyomány és jókedv a meghatározó.
A gyergyószentmiklósi villamossági vállalat a helyi önkormányzattal közösen lakossági fórumot szervez augusztus 27-én, szerdán 18 órától a Szabadság tér 22. szám alatt található tanácsteremben.
Távoltartási végzés megszegése miatt vett őrizetbe a rendőrség egy gyergyószentmiklósi férfit pénteken.
Más lesz a 2025–2026-os szezon a Gyergyószentmiklósi Műjégpályán, mivel a Gyergyói Hoki Klub felnőttcsapata, valamint az U21, U18 és U16 korosztályok Gyergyóremetére költöznek. A jég azonban így sem marad üresen: a jégpálya hétfőn indítja az új szezont.
Komoly változásra készülnek a szociális juttatások terén Gyergyószentmiklóson: a következő tanácsülésen dönthetnek arról, hogy csak azok részesüljenek a különféle juttatásokból, akik minden helyi adót és bírságot kifizettek.
Holtan találták meg azt a 72 éves, maroshévizi férfit, aki július 26-án önként távozott otthonából, majd nagy erőkkel keresték többek között rendőrök, csendőrök és önkéntesek is.
Zajlanak a nyári karbantartási munkálatok a gyergyószentmiklósi tanintézményeknél. A Szakinál az iskolaépület felújításával jól haladnak, a bentlakással kevésbé. A Salamonnak is várnia kell még a régi műhelyépület bontására.
Elkezdték a központi park körüli parkolók felújítását Gyergyószentmiklóson, ami egy újabb lépés a fizetéses parkolás újbóli bevezetéséhez.
Elindult az a civil szervezetek programjait népszerűsítő nagykövetek regisztrációja, a negyedik Fuss NEKI! Gyergyó adománygyűjtő mozgalomhoz. 27 szervezet összesen Ötszázezer lejnyi támogatás megszerzését tűzte ki célul.
szóljon hozzá!