
A város gyilkostói ingatlanjait adminisztráló cég és az önkormányzat között évek óta nem felhőtlen az együttműködés
Fotó: Gergely Imre
A Monturisttal kapcsolatos zavaros ügyek, a városi közszolgáltatások átszervezése és a távhő ártámogatásának megszüntetése is napirendre került a gyergyószentmiklósi önkormányzat májusi soros ülésén.
2026. május 21., 19:302026. május 21., 19:30
A gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület csütörtök délután tartotta meg májusi soros ülését, melyen kiemelt szerepet kapott a Monturist Rt. helyzete. A város gyilkostói ingatlanjait adminisztráló cég pénteken tartja a közgyűlését, ennek a napirendi pontjaival kapcsolatban fogalmazták meg álláspontjukat a tancsosok:
nem fogadják el a cég 2025-ös pénzügyi beszámolóját, mivel az ügyvezető nem mutatott be semmilyen pénzügyi jelentést az önkormányzatnak;
elutasítják, hogy a társaság felhasználja a múlt évi 192 ezer lejes profitját, mert nem tudják, milyen célokra költené az összeget, és fejlesztési tervet sem ismertetett.
Komoly aggályokat váltott ki az is, hogy a Monturist 300 ezer lejes hitelfelvételhez is kérte a résztulajdonos önkormányzat jóváhagyását.
Dobrean Teodor indulatos hozzászólásában úgy fogalmazott: súlyos lépés lenne egy olyan hitelfelvétel, amelyet a cég vagyonával fedeznének.
Fotó: Gergely Imre
Szerinte visszaélés történik a város tulajdonával, a Monturist semmibe veszi a várost és a képviselő-testületet, ezért
Külön napirendi pontként került elő a 12-es villa ügye is. Az ügyvezető azt szeretné, hogy közjegyző előtt is hitelesítsék az ingatlan korábbi eladását, amely állítólag még 2012-ben történt, az önkormányzatnál azonban úgy tudják, hogy a tranzakciót később visszavonták. Bajkó László tanácsos azt javasolta, hogy
A képviselő-testület döntött a városi közszolgáltatások átszervezésének előkészítéséről is. Az országosan kötelező létszámcsökkentés miatt
ezért több szolgáltatást a Vitalissima Kft.-hez helyeznek át. A parkolás, a piac működtetése, a zöldövezetek és közutak karbantartása, a köztisztaság, valamint a kutyamenhely működtetése is a városi céghez kerül.
Módosították a távhőszolgáltatás árát is. Miután az országos szakhatóság csökkentette a hőtermelési árat, az önkormányzat megszüntethette a korábban biztosított, gigakalóriánkénti 49 lejes támogatást. Ez
Nagy Zoltán polgármester szerint a város így évente mintegy 1,1 millió lejt fordíthat fejlesztésekre.
Az ülésen elhangzott, hogy a város támogatást nyert a Miron Cristea és a dr. Fejér Dávid utcák felújítására, illetve elkészült a Temető és a Makkos utcák korszerűsítésének műszaki és gazdasági dokumentációja is, amely az Anghel Saligny programban valósul meg.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
A hétvégén újra benépesül a Tarisznyás Márton Múzeum udvara: játék, színház és könnyed nyári hangulat várja az érdeklődőket. A szervezők törekvése, hogy minden korosztály találjon magának valami érdekeset.
128 engedély nélküli építmény volt a Virág lakónegyed déli részén. Ebből 93-at bontottak le önként a tulajdonosaik május végéig a városháza kérésének eleget téve. A többieket is fel kell számolni, hogy a negyed teljes felújítása megtörténhessen.
Énekkel csatlakoztak a Nemzeti Összetartozás Napjához a gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola diákjai: 402 alsó tagozatos tanuló adta elő az Otthon vagyunk című dalt a Szent István-templomban.
Osztják a fűtés- és energiatámogatásokat Gyergyószentmiklóson: június 2. és 4. között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatást, közismert nevén a „fapénzt”, valamint az energia-kiegészítő juttatást, az úgynevezett „butéliapénzt”.
Folytatódik Gyergyószentmiklós külterületeinek általános kataszteri felmérése: június 2. és 5. között több dűlőben és az ipari zóna belterületein végeznek helyszíni méréseket.
Kötelező megszorítások és fejlesztések egyszerre határozzák meg Gyergyóremete, Gyergyóalfalu és Gyergyócsomafalva idei költségvetését. A beruházások folytatódnak, de a működtetés egyre nehezebb.
Elkerüli a kihelyezett csapdát a Gyergyószentmiklós üdülőövezetében korábban rendszeresen megforduló medve. Az állatot a csapda kihelyezése után látták ugyan a helyszínen, de elfogni egyelőre nem sikerült.
Bírósági ügyére való tekintettel nem hagyták jóvá Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke jelölését az RMDSZ gyergyószéki szervezetének élére. Helyette Bende Sándor parlamenti képviselő dossziéját fogadták el.
Járműre dőlt egy fa szombaton délután a Gyergyóalfalu községhez tartozó Borzonton, a 13B jelzésű országúton – közölte a Hargita megyei katasztrófavédelem.
1 hozzászólás