Farkasok öltek borjút Kilyénfalván

Kétsoros villanypásztoron belül, az istálló közelében éjszakáztak a marhák a kilyénfalvi Fodor Levente gazdaságában. Szerda reggelre egy borjúval csökkent az állomány, farkasok ölték meg.

Gergely Imre

2016. november 09., 17:462016. november 09., 17:46

Alig maradt valami a száz kilónál nagyobb fekete borjúból, amikor a gazda rátalált az istálló közelében. Biztosan több farkas lehetett az „elkövető” hiszen egy ragadozó nem lett volna képes ekkora mennyiségű húst egyszerre megenni – állapította meg a helyszíni szemlére érkező Birtalan István, a Vadász és Sporthorgász Egyesület gyergyószentmiklósi kirendeltségének igazgatója. Az éjszaka esett, így jól láthatóak voltak a farkasnyomok, nem maradt kétség, hogy mi pusztította el az állatot. Legalább két állat nyomait fedezte fel a gazda és a szakember. Birtalan hozzátette, több is lehetett akár, ő maga pár nappal korábban egy helyen hetet is látott.

Fodor Levente gazdasága a Szenéte felőli részen, a faluszélen áll, a vele megesett káron túl jobban zavarja, hogy a farkasok visszatérésétől tart. Élesítve volt a villanypásztor, de amint tapasztalhatta, ez nem akadályozta meg a farkastámadást, kénytelen lesz állatait bezárni ezután, de még ettől sem várhat teljes biztonságot. Szerinte nagyon el vannak szaporodva a farkasok, és enniük kell, ezért egyre bátrabbak – állapította meg.

A kártérítési igényt benyújtotta Újfalu község önkormányzatához, de a tapasztalatok szerint évekbe is telhet, míg pénzt lát. Egyed József sem sok jót mondhat a károsultnak és nincs mivel nyugtassa a gazdákat. A kilövéseket teljesen megtiltották a környezetvédelem illetékesei. A gazdálkodók biztonsága az állatvédőknek kevésbé fontos mint a vadak „érdekei” – osztotta meg véleményét a polgármester.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 10., szombat

Jótékonysági nap Ilonáért, a ritka betegséggel küzdő kislányért

Különleges közösségi eseményt tartanak május 17-én, szombaton Gyergyószentmiklóson, amelynek célja, hogy segítséget nyújtson a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonának és családjának.

Jótékonysági nap Ilonáért, a ritka betegséggel küzdő kislányért
2025. május 10., szombat

Újra táncra perdül a vidék – néptánctalálkozó Gyergyóremetén

Immár 18. alkalommal szervezik meg a Gyergyóvidéki Ifjúsági Néptánctalálkozót Gyergyóremeteén. Május 11-én, vasárnap népzenétől lesz hangos a Balás Gábor Művelődési ház és környéke.

Újra táncra perdül a vidék – néptánctalálkozó Gyergyóremetén
2025. május 09., péntek

A végéhez közelít két fontos községi út modernizálása Gyergyócsomafalván

Folytatódik a gyergyócsomafalvi közúti infrastruktúra-fejlesztés: javában zajlik a Loki turisztikai övezethez vezető községi út modernizálása. A határidő augusztus, de várhatóan hamarabb lezárul a beruházás.

A végéhez közelít két fontos községi út modernizálása Gyergyócsomafalván
2025. május 07., szerda

Fiataloknak szóló előadás a felelősségről és bűnmegelőzésről – Dr. Budai István tábornok Gyergyóban

Mi történik, ha hibázunk? Hogyan kerülhetjük el a bajt? Mit tegyünk, ha mégis gyanúsítással, vagy rendőri intézkedéssel találkozunk? – ilyen kérdésekre kaphatnak választ az érdeklődő fiatalok pénteken Dr. Budai István gyergyószentmiklósi előadásán.

Fiataloknak szóló előadás a felelősségről és bűnmegelőzésről – Dr. Budai István tábornok Gyergyóban
2025. május 07., szerda

Irodalmi barangolás Juhász Annával és Lutter Imrével Gyergyóremetén

Rendhagyó irodalomórára hívják az érdeklődőket szombaton a gyergyóremetei Balás Gábor Művelődési Házba.

Irodalmi barangolás Juhász Annával és Lutter Imrével Gyergyóremetén
2025. május 05., hétfő

Útlezárás és forgalomterelés a Gyilkostó sugárúton

Elkezdték a vízhálózat-bővítést Gyergyószentmiklóson a Gyilkostó sugárúton, amelyet később úthelyreállítási és aszfaltozási munkák követnek. A beruházás első szakaszában a Vár utca és a Kőrisfa utca között kell útlezárásra számítani.

Útlezárás és forgalomterelés a Gyilkostó sugárúton
2025. május 02., péntek

Segítsünk együtt a ritka betegséggel küzdő Ilonának

Sokan ismerik és szeretik a gyergyószentmiklósi Molnár családot, ismertebb nevükön Kónuszékat, akik most minden szülő legnagyobb rémálmával néznek szembe: gyermekük súlyos betegséggel küzd. Sokan megmozdultak, hogy segítsék őket.

Segítsünk együtt a ritka betegséggel küzdő Ilonának
2025. április 30., szerda

Eloltották a bozóttüzet Marosfőn – frissítve

Nagyjából egyhektáros területen ég a száraz aljnövényzet a Vaslábhoz tartozó Marosfőn, és fennáll a veszélye, hogy a tűz továbbterjed a szomszédos erdőre is – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.

Eloltották a bozóttüzet Marosfőn – frissítve
2025. április 30., szerda

Majálisra várják a gyergyószentmiklósiakat

Majálist szerveznek Gyergyószentmiklóson a Megyei Ifinapok programsorozat részeként május 2-án. A rendezvényen különböző tevékenységek, játékok és finom ennivalók várják az érdeklődőket.

Majálisra várják a gyergyószentmiklósiakat
2025. április 29., kedd

Vezetőcsere és felszámolás előtt a Monturist – Gyergyószentmiklós visszaszerezné a Gyilkos-tó körüli területeket

Rendkívüli ülést tartott Gyergyószentmiklós képviselő-testülete kedden. Az egyik legfontosabb napirendi pont a Monturist cég közgyűlésének összehívása volt, azzal a céllal, hogy visszavonják az ügyvezető megbízatását, és új cégvezetőt nevezzenek ki.

Vezetőcsere és felszámolás előtt a Monturist – Gyergyószentmiklós visszaszerezné a Gyilkos-tó körüli területeket