
Fotó: Gergely Imre
A fogyatékkal élők nappali foglalkoztatójának helyzetéről, a Vitalissima új szolgáltatási feladatairól és az Ifjúsági Főváros program finanszírozása körüli aggályokról is szó esett a gyergyószentmiklósi képviselő-testület csütörtöki ülésén.
2026. június 18., 18:182026. június 18., 18:18
A tanácsülésen megjelentek a Napsugár az Esőben Alapítvány által működtetett felnőtt fogyatékkal élők nappali foglalkoztatójába járók és kísérőik. Az egyesület vezetője, a tevékenységet 29 éve létrehozó és azóta irányító Csata Kinga mondta el a panaszukat, hogy
Fotó: Gergely Imre
Közlése szerint azért, mert nem volt anyagi fedezetük a tűzoltósági engedély kiváltásához szükséges lépések megtételére. Amint elmondta, a felnőtt-foglalkozásra továbbra is igény lenne, az érintettek létszáma nőni fog.
A témáról a tanácsülést követően zárt körben beszéltek a képviselők.
Az ülésen elfogadták azokat a dokumentációkat, szabályzatokat, feladatleírásokat, amelyek lehetővé teszik, hogy számos közszolgáltatási tevékenységet a város százszázalékos tulajdonában lévő Vitalissima Kft. folytathasson. A döntés értelmében a Vitalissima hatáskörébe kerül
a fizetős parkolók működtetése, a piac üzemeltetése,
a zöldövezetek karbantartása,
a gazdátlan kutyákkal kapcsolatos feladatok,
az útkarbantartási munkálatok elvégzése,
valamint a közúti jelzőrendszerek kezelése is.
Fotó: Gergely Imre
Ezzel megtörténtek az előkészületek, hogy ezeket a közszolgáltatásokat július 1-jétől a cég működtesse.
és amely azt tartalmazza, hogy Nagy Zoltán polgármester milyen egyezséget kötött Cegléd önkormányzatával és a programsorozatot lebonyolító Juventus Egyesülettel az ifjúsági főváros programsorozat megszervezésével és pénzügyi fedezetének biztosításával kapcsolatban. Főként azt emelték ki, és azt tartják elfogadhatatlannak, hogy
Fotó: Pinti Attila
Esetleges feltevésként hangzott el az a lehetőség, hogy mi történik akkor, ha a Tisza-kormány visszakérné a projektre folyósított összeget. Sorbán Örs azt javasolta, hogy
A hosszan taglalt felvetésekre Nagy Zoltán polgármester nem válaszolhatott, mivel nem volt jelen az ülésen (amint elhangzott, hivatalos úton volt Bukarestben).
Sorbán javaslatát csak az EMSZ képviselői támogatták.
Ittas sofőrt tartóztatott fel a rendőrség vasárnap éjfélkor egy gyergyószentmiklósi utcában – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Több városrészen is munkálatok kezdődnek, illetve folytatódnak hétfőtől Gyergyószentmiklóson. A Virág negyed mindkét felén és a Bucsin negyedben is dolgoznak, az ott lakókat arra kérik, autóikkal máshol parkoljanak.
A város hét iskolájába és három másik forgalmas helyszínre kerülhet automata defibrillátor egy közösségi kezdeményezés révén. Oktatási programot is szerveznek, hogy minél többen legyenek képesek segítséget nyújtani a kritikus percekben.
Korabeli ruhás felvonulással, veterán autókkal, lovashintózással, koncertekkel és tánccal várják az érdeklődőket hétvégén Borszéken, a Nosztalgia fesztiválon.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) csütörtökön kiadta a megbízást az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as sztráda Gyergyóalfalu és Gyergyóditró közötti (1D jelzésű) szakasza kivitelezésének elindítására.
Helybenhagyta a fellebbviteli bíróság a Hargita Megyei Törvényszék elsőfokú ítéletét a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly történt emberölés ügyében. Az elkövető fellebbezését elutasították, húsz év letöltendő szabadságvesztést kapott.
A vízhálózaton végzett munkálatok miatt pénteken időszakos vízszünet lesz Gyergyószentmiklóson.
A Bucsin negyedben folytatja a közműberuházás kivitelezője a korábban felbontott útburkolatok helyreállítását – tájékoztat Gyergyószentmiklós önkormányzata.
Jóváhagyták a Jakab Antal tér, a Fürdő utca és a Budai Nagy Antal utca felújításának frissített műszaki és gazdasági mutatóit, valamint költségvetését a gyergyószentmiklósi tanács hétfői ülésén.
Vízszolgáltatási fennakadásokra kell számítani hétfőn és kedden délelőtt Gyergyószentmiklós Virág negyedének északi részén, miután csatornázási munkálatok közben megsérült egy vízvezeték.
1 hozzászólás