Átstrukturálás lesz a színházban, elbocsátások nem – mondta a színház vezérigazgatója, Gáspárik Attila, aki szerint egyesek erőszakkal ragaszkodnak íróasztalukhoz, pedig az lenne az elegáns, ha lemondanának.
2011. szeptember 16., 18:232011. szeptember 16., 18:23
2011. szeptember 17., 11:592011. szeptember 17., 11:59
Gáspárik Attila szerint egyesek erőszakkal ragaszkodnak íróasztalukhoz
A fenti kijelentést a pénteki sajtónyilvános társulati ülésen tette Gáspárik Attila, aki elmondta: kinevezése után közölte a három igazgatóval (Kárp György gazdasági igazgató, valamint Kövesdy István és Ioan Cristache művészeti igazgatók), hogy a „legelegánsabb az volna, ha lemondanának”, ez azonban nem történt meg.
Mindezek után Kárp György gazdasági igazgató felállt és kijelentette, érzi, hogy nemkívánatos személy lett a színházban, és majd’ mindenért őt hibáztatják. „Ha rettenetes fizikai erővel ragaszkodom az íróasztalomhoz, csak azért van, mert Tompa Miklós íróasztala volt, ezért vigyázok rá, mert múzeumba való. Az igazgatóságból azonban 17 év után elegem van. Kérni fogom a miniszter urat, hogy mentsen fel pozíciómból” – mondta Kárp György, aki 39 éve a színház alkalmazottja.
Kárp György úgy érzi, „persona non grata” lett a színházban
Kárp később kérdésünkre kifejtette, nem akar lemondani funkciójáról, mert 2014-ig nem szervezhetnek versenyvizsgát állami tisztségekre, így gazdasági igazgató nélkül maradna a színház. A színész felhívta a figyelmet arra, hogy a „színházi büfépletykák” szerint a Nemzeti 185 alkalmazottjából 140 marad. Ezt az információt Gáspárik cáfolta, elmondta, átstrukturálások lesznek, elbocsátások nem.
Több éves szünet után hétfőn Marosvásárhelyen újra nekifogtak a közterületen „felejtett” autók elszállításához. Nemcsak a parkolóhelyeket és zöldövezeteket elfoglaló roncsokat viszik el, hanem a tilosban parkolókat is.
Holtan találtak egy 36 éves nőt Marosvásárhelyen az egyik lakótelepen, és a rendőrség azt gyanítja, hogy a negyedik emeletről zuhant le.
Tizennyolc éves nő tett panaszt a szovátai rendőrségen, miután élettársa július és augusztus folyamán többször bántalmazta és megfenyegette őt. A férfi a Maros megyei rendőrség munkatársa.
Több felvétel is nyilvánosságra került a pénteki marosvásárhelyi gyalogátjárós gázolásról. Az egyik sofőr fedélzeti kamerája, illetve egy térfigyelő kamera is rögzítette az esetet.
A Marosvásárhelyi Állatkert 61. születésnapján merész műsorral lepték meg a közönséget: kifutóvá vált az oroszlánketrec szombat este. Hajnal Zsuzsanna különleges divatbemutatója egyszerre volt kulturális élmény, tudatos üzenet és világpremier.
Kisebb lendülettel, de még mindig folytatódik az ingyenes méhnyakrákszűrés Marosvásárhelyen. Bárki jelentkezhet, függetlenül attól, hogy biztosított vagy sem.
Sérüléseikből felépült, megerősödött fiatal madarak nyerték vissza szabadságukat a Sérült Vadállatok Rehabilitációs Központja gondozásának köszönhetően. A gólyákat Marosszentgyörgy közelében engedték el, hogy megkezdhessék útjukat Afrikába.
Három személyautó ütközött össze Dédánál, a 15-ös országúton szombaton reggel. Egy személyt a roncsok közül kellett kimenekíteni – közölte a Maros megyei tűzoltóság.
Nyolcezer lejes adományt vehetettek át az Együtt a Rákos Gyermekekért Alapítványt képviselői pénteken délután a marosvásárhelyi Vifi képviselőitől, ennyi adomány gyűlt össze a nemrég megszervezett jótékonysági futás nyomán.
Iskolakezdésre készülve a megyei önkormányzati képviselők megszavazták, hogy a Maros megyei óvodák és iskolák továbbra is biztosítják a tízórait a gyermekek számára, és támogatják az ingázó diákok utazási költségeit.
szóljon hozzá!