
Fotó: Boda L. Gergely
A Mobilitás Hete rendezvénysorozatot idén is megszervezik Marosvásárhelyen. Szeptember 21–25. között mászófal, kötélkert, bringatúra várja az érdeklődőket, szeptember 24-én pedig megtartják a Critical Mass kerékpáros felvonulást.
2011. szeptember 21., 15:092011. szeptember 21., 15:09
2012. február 10., 13:032012. február 10., 13:03
A Maros Megyei Hegyi- és Speciális Mentőszolgálat az Easy Rider kerékpáros futárszolgálattal és a Pro Biciclo Urbo szervezettel közösen szeptember 21–25. között megszervezi a Mobilitás Hetét. „A Maros-parton mászófalat és kötélkertet építettünk, ahova iskolásokat hívtunk meg, 250–300 résztvevőre számítunk. Szeptember 24-én, szombaton 10 órakor a Sportcsarnok előtt bicikliversenyt szervezünk, értékes nyereményekkel (BMX-kerékpár, felszerelés). A Critical Masst 15.30-tól tartjuk, 500–600 embert várunk. Szeptember 25-én, vasárnap a Pro Biciclo Urbo biciklitúrát, mi pedig gyalogtúrát szervezünk. Utóbbit az Istenszékére, két buszt rendeltünk, már mind a 110 hely betelt. Ezenkívül szeptember 24-én szervezik a Let\'s do it, Romania! országos takarítóakciót, amelyben szintén részt vállaltunk, GPS-szel bemértük, hol vannak nagyobb szemétkupacok, amelyekből sajnos van a Nyárád és a Maros mentén, de Szováta térségében is” – ismertette a programot a mentőszolgálat vezetője, Kovács Róbert.
A romániai gazdák követelik az Európai Unió és a Mercosur-államok közötti kereskedelmi megállapodás hatályba lépésének elhalasztását mindaddig, amíg a mezőgazdasági szakmai szervezetek a hozzájárulásukat adják az egyezményhez.
Székelyföld-szerte bemutatják az Ember Maradj – Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet. Az eseményekhez közönségtalálkozó is kapcsolódik, ahol a nézők személyesen találkozhatnak Kovács Ákossal.
Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában – írja az MTI a Transgaz adatai alapján.
Fagyos időjárásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden Románia egész területére.
Kelemen Hunor szerint az alkotmánybíróság már nem halogathatja sokáig a döntéshozatalt a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvénytervezet ügyében.
Január 29-én vállalhat felelősséget a kormány a parlamentben a közigazgatási reformért és a gazdaságélénkítő intézkedésekért.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
A 2026-os költségvetés előkészítését egy bizottság fogja segíteni, amelyet Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes irányít majd.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
szóljon hozzá!