
Várakozás. Szőke Domokos alpolgármester és Máthé Attila ügyvéd
Fotó: Antal Erika
Újabb két tanút hallgattak meg a Maros Megyei Törvényszéken Ráduly Róbert Kálmán és Szőke Domokos csíkszeredai polgármester, illetve alpolgármester büntetőperében pénteken.
2017. december 18., 10:422017. december 18., 10:42
2017. december 18., 11:072017. december 18., 11:07
Amint arról már írtunk, az elöljárókat többek között hivatali visszaéléssel és érdekkonfliktussal, valamint okirat-hamisításra való felbujtással vádolja az Országos Diszkriminációellenes Ügyészség (DNA).
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem volt dékánját és a város főépítészét hallgatták ki a Maros Megyei Törvényszéken péntek délután Ráduly Róbert polgármester és Szőke Domokos alpolgármester perében. A téma továbbra is a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara felújításához szükséges építkezési engedély megszerzése és a munkálatok körülményei, azok kibocsátásának törvényessége vagy törvénytelensége volt.
A bíró arra volt kíváncsi elsősorban, hogy az építkezési engedélyt törvényesen vagy törvénytelenül bocsátották-e ki. A tanúk közül mindkét meghallgatott elmondta,
Mindketten megerősítették, hogy az okiratok megfeleltek a törvényes előírásoknak, attól semmiben nem tértek el. Akárcsak a korábbi tárgyalásokon,
azokat a tényeket ismertették, amelyek az ügyhöz kapcsolódnak.
A per következő tárgyalását január 15-re tűzték ki, amikor két újabb tanút hallgatnak meg az építkezési engedély beszerzésének törvényességével kapcsolatosan. A perben még további tanúkihallgatások következnek, illetve azután, hogy az lejár, következnek a védelem tanúi – mondta portálunknak Máthé Attila, Szőke Domokos ügyvédje, akitől az iránt érdeklődtünk, mennyi ideig húzódhat még el a törvényszéki ügy.
Több vádpont
Csíkszereda polgármesterét és alpolgármesterét a 2015. április végén végrehajtott házkutatások után vették őrizetbe, majd hatósági felügyelet alá kerültek, utána pedig a DNA Ráduly Róbert Kálmánt háromrendbeli hivatali visszaéléssel és érdekkonfliktussal, Szőke Domokost négyrendbeli hivatali visszaéléssel és okirat-hamisításra való felbujtással vádolta meg. A tisztségviselőket többek között azzal is megvádolták, hogy jogosulatlanul használták országon belüli kiszállásokra a hivatali gépkocsit, illetve, hogy megkárosították a Hargita és Kovászna Megyei Ortodox Püspökséget, amikor a Sapientia egyetemnek kiadott építkezési engedély kibocsájtásakor nem vették figyelembe az ortodox templom műemlék jellegét. A vádhatóság a polgármesteri hivatal megbízásából elvégzett kataszteri felmérést is kifogásolja, illetve egy ingatlanbérleti szerződés módosítását. A pert tavaly március óta a DNA kérésére a Maros Megyei Törvényszék tárgyalja, mert a vádhatóság fenntartásokat fogalmazott meg a Hargita Megyei Törvényszék bíráinak pártatlanságával kapcsolatban. Az elöljárók alaptalannak tartják és elutasítják az ellenük felhozott vádakat.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
szóljon hozzá!