Helyzetelemző beszámolóban értékelte az elmúlt évek politikai történéseit a Magyar Polgári Párt szemszögéből Bálint József, az MPP sepsiszentgyörgyi elnöke.
2011. február 09., 09:532011. február 09., 09:53
2011. február 09., 10:512011. február 09., 10:51
A választás szabadságát adta az MPP a magyaroknak – mondja Bálint József, hiszen két és fél éve ezáltal kerültek a politikai palettára. A 2008-as önkormányzati választásokon 90 000 körüli szavazatot, országosan 1,2%-ot kapott a párt, ami az erdélyi magyarság szavazatainak 18%-a, Székelyföldre kivetítve 38%, Sepsiszentgyörgy esetében pedig 40%. Ennek eredményeképpen a pártnak ma 500-nál több önkormányzati képviselője, 12 polgármestere és 18 alpolgármestere van, akik – Bálint szerint – nem éppen rózsás körülmények között végzik mindennapi tevékenységüket.
Sepsiszentgyörgy alpolgármestere úgy gondolja, pártjuk képviselői a legtöbb önkormányzatban kisebbségben vannak, kezdeményezéseiket elnyomja a hatalom kizárólagosságához hozzászokott többség, amit az RMDSZ bárkivel szövetkezve megvalósít. Bálint azt is kiemelte értékelőjében, hogy az anyaországi változásokat követően nem sorakoztak fel a többi politikai alakulat mögé a Fideszhez járulva támogatásért. „Mások kevésbé voltak ilyen elegánsak, a fazék köré húzódtak már akkor, amikor még csak nyúzták a nyulat, talán mert volt rá idejük, és mert így szokták meg. Közben pedig dolgoztak a mi befeketítésünkön. Mindezt azért, mert a Magyar Polgári Párt tisztségviselői nem a nyalást választották. Sem jobbra, sem balra” – fogalmazta meg erős véleményét Bálint József a többi magyar politikai szervezetről.
Annak ellenére, hogy nem kapnak támogatást sem Budapestről, sem Bukarestből, a polgáriak nem érzik reménytelennek a jövőt. Polgármestereik, alpolgármestereik munkáját értékesnek ítélik meg, tapasztalataikat pedig a következő választásokon hasznosítják majd. Annak ellenére, hogy rengeteg gáncsoskodásba ütköztek – Bálint Józsefet is leváltotta alpolgármesteri tisztségéből a sepsiszentgyörgyi tanács, de peres úton sikerült azt visszanyernie –, a párt elnöksége és tagjai kitartóak. A választásokkal kapcsolatban Bálint kiemelte: a Magyar Polgári Párt nem fogja megismételni 2008-as és 2009-es nagylelkű gesztusát, és a következő alkalommal akár önállóan is megméretkezik.
Sepsiszentgyörgy önkormányzata próbálja tisztázni az adózással kapcsolatos döntését: részletezték, hogy mely adónemek maradnak a törvényi minimumon, és hol történt tényleges csökkentés a lakosság terheinek enyhítése érdekében.
410 óra közösségi munkával érdemelte ki Az év önkéntese elismerést 2025-ben a kézdivásárhelyi Kádár Henrietta. A végzős középiskolás lány egyelőre az iskolára összpontosít, de később külföldi önkéntes programokban is kipróbálná magát.
Minden diákban rejtőzik valamiféle tehetség, de nem biztos, hogy azt felismeri magában, így csiszolni sem tudja azt. Ehhez kapott hatékony eszközt három osztálynyi sepsiszentgyörgyi középiskolás a Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézete által.
Pontosításokkal tért vissza tegnapi kijelentésére Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester: a sokak által kedvelt Bevezetés a sportba program nem hal hirtelen halált: ősztől szociális jellegű programként fog működni.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 32 éves zágoni férfit, aki alkoholos befolyásoltság alatt súlyosan bántalmazta 20 éves élettársát. A nő sérülései 25 napos orvosi ellátást igényelnek.
Szociális szolgáltatások finanszírozásáról, iskolai felszerelések átadásáról döntött Kovászna Megye Tanácsa január 22-én. Folyamatban van az új tüdőkórház engedélyeztetése is, épületét és berendezéseit csütörtökön adták át hivatalosan a megyei kórháznak.
A magyar kultúra napján Háromszék is ünnepelt: a megye könyvtárában felcsendült a nemzeti himnusz, valamint díjjal tüntették ki a térség két kiemelkedő képzőművészét. A díszes eseményen negyven közművelődési szakember is oklevélben részesült.
Az év első ülését tartotta csütörtökön Kézdivásárhely önkormányzati képviselő-testülete, és ezen újra vitát szült a drasztikusan megemelt adók kérdése. Tüntetni is készülnek.
A vonatkozó törvény adta keretek között a legalacsonyabb szintre csökkentik Sepsiszentgyörgyön a helyi adókat – jelentette be a város polgármestere csütörtökön. A márciusra tervezett népszavazásról pedig lemondanak.
Hajnali beavatkozásra riasztották a tűzoltókat a Kovászna megyei Miklósvárra, ahol egy lakóház tetőszerkezete kapott lángra.
szóljon hozzá!