
Fotó: Barabás Ákos
Hosszú idő után sikerült kijavítani a vizesblokkot a székelyudvarhelyi Bányai János Szakközépiskola sporttermében, így az ingatlant – amelyet 2010-ben kezdtek építeni és 2012-ben nyitottak meg, majd tavaly nyáron bezártak – a héten átvette az Országos Befektetési Ügynökségtől a város.
2018. május 08., 14:002018. május 08., 14:00
2018. május 08., 14:012018. május 08., 14:01
Az ország egyik legnagyobb iskolai sportterme épült meg a Bányai János Szakközépiskola udvarán, azonban már az átadás után kiderült, hogy tervezési hiba volt a vizesblokkban, így előbb a létesítmény sporttermének padlója, majd az épület fala is felázott. Tavaly nyáron felújítás céljából bezárták – csak az iskola diákjai használhatták –, de a javítás a vártnál sokkal hosszabbra nyúlt. „Pénteken terepszemlét tartottak a polgármesteri hivatal képviselői, és nagy örömünkre mindent renden találtak” – újságolta lapunknak Szakács-Paál István iskolaigazgató.
Fotó: Barabás Ákos
A sporttermet a meglehetősen hosszú tervezési és építési időszak után, 2012-ben adták át, ám amikor esedékessé vált az átvételi jegyzőkönyv aláírása, a helyszínen tartott átvételi szemle során kiderült, hogy a vizesblokkban (zuhanyzóhelyiségekben) számtalan helyen beázások, a gipszkarton falak meghibásodásai akadályozták az átvétel megvalósulását, így az érintett tervező, a kivitelező és a működtető (Bányai János Szakközépiskola) arra a konszenzusra jutott, hogy az észlelt hibákat, hiányosságokat közösen vállalt költségteherrel javítják, pótolják – tájékoztatott az előzményekről a polgármesteri hivatal sajtóosztálya. A munkálatok részeként
– sorolta Ember Attila, a sajtóosztály referense. Hozzátette, a fentiek tükrében az építmény átvételi jegyzőkönyve aláírásra kerülhet.
Egyébként a tervezett javítási költséget 42 ezer lejre becsülték, de végül a teljes munkálat áfával együtt 32 500 lejbe került. Az összeg a megállapodás értelmében három egyenlő részre osztódik a kivitelező, a tervező és a működtető között.
Fotó: Veres Nándor
„Az új zuhanyzókat már használatba vették a diákjaink. Nyáron sajnos nincs nagy igény a terem bérlésére, de ősztől szívesen fogadjuk vissza azokat a csoportokat, csapatokat, amelyek korábban ide jártak sportolni” – hangsúlyozta a szakközépiskola igazgatója. Szakács-Paál István hozzátette, megkönnyebbülés, hogy a többéves hercehurca végére pontot tehettek, és remélhetőleg nem lesznek további problémák a létesítménnyel.
Fotó: Veres Nándor
Hosszas tervezés
A szakközépiskola sporttermének megépítését az Országos Befektetési Ügynökség több mint 7 millió lejjel támogatta, a város önrésze 1 millió lej volt. A kétszintes épület 1776 négyzetméterén 199 ülő- és 91 állóhely, egy 22-szer 44 méteres pálya, valamint öltözők, raktárhelyiségek, zuhanyzók, mosdók, orvosi szoba és kazánház kapott helyet. Noha a tervezés még a kétezres évek elején elkezdődött, a tényleges építkezést 2010-ben kezdtél el: a 3100 négyzetméter alapterületű új sportlétesítmény összköltsége több mint 2 millió euró, mely összegben az e célra megvásárolt – több mint 4000 négyzetméteres – földterület ára is szerepel. A sportterem saját hőközponttal is rendelkezik, a tervet a csíkszeredai Vallum Kft. készítette, és három udvarhelyi cég kivitelezte. A Viaduct kezdte az alapozást, majd a Sigapress folytatta és fejezte be az építkezést, míg az Inszer Kft. az épületgépészetért felelt. A hivatalos átadás a tervezett tizenöt hónapos kivitelezési időhöz képest késéssel, 2012 decemberében volt.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!