Élettel töltik meg a Lábas Házat Sepsiszentgyörgyön, az önkormányzat átadná a Romániai Képzőművészek Egyesülete háromszéki fiókjának a kiállítófelületek működését.
2011. január 14., 13:572011. január 14., 13:57
2011. január 14., 15:032011. január 14., 15:03
Az átadással a várostörténeti kiállítás gondozását is az egyesületre bíznák. Sepsiszentgyörgy alpolgármestere, Sztakics Éva elmondta, céljuk, hogy a teret minél jobban kihasználják, a képzőművészek egyesületének pedig az lesz a feladata, hogy kiállításokat szervezzenek, megtöltsék élettel a Lábas Házat. Damokos Csaba, az egyesület Kovászna megyei elnöke hozzátette, jelenleg a kiállításokra úgy lehet bejutni, hogy csengetni kell az ajtón, holott vétek, hogy bár az önkormányzat elvégezte a befektetést, mégis félgőzzel működnek a Lábas Ház kiállítóterei.
Az egyesület tárlatvezetést szeretne biztosítani, rendszeres időközönként szerveznének kiállításokat. „A múzeum és a képtár kiállítóterei végesek, sok művész vár arra, hogy helyszínt kapjon munkái kiállításához. A Lábas Házban a pincében két kisebb terem van, ez megfelel fotók, könyvillusztrációk, kisplasztikák kiállítására, míg az emeleti nagyteremben szinte minden műfaj elképzelhető” – számolt be Damokos Csaba a tervekről.
Háromszéki zsidók százait ragadták el Sepsiszentgyörgyről 1944 tavaszán, 81 évvel ezelőtt. Május 5-én a helyi közösség emlékezett meg a holokauszt áldozatairól, köztük 52 gyerekről, akiknek síremlékénél ma örökzöldek magasodnak.
Benke László költő, író lesz a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület és Népfőiskola vendége május 5-én, hétfőn 17 órától A Hét Krajcár Könyvkiadó vezetője Virágok a roncstársadalomra címmel tart irodalmi estet.
A vasárnapi elnökválasztáson Kovászna megyében is egyértelmű fölénnyel (61,87 százalékkal) nyert Crin Antonescu, az Állandó Választási Hatóság (AEP) által hétfőn közzétett, százszázalékos feldolgozottságú adatai szerint.
Négy olyan esetről érkezett bejelentés a Kovászna megyei rendőrséghez szombaton, amelyek a választási szabályok megsértésének gyanúját vetik fel.
Habár a várakozásokhoz képest kissé kevesebb szurkoló érkezett a szombaton este záruló divízió 1/A jégkorong-világbajnokságra Sepsiszentgyörgyre, a 2025-ös esztendő legnagyobb romániai sporteseményéből sok tanulságok lehet levonni a jövőre nézve.
Korszerű bútorokkal és diagnosztikai eszközökkel szerelték fel Erdővidék egyik legnépesebb községének családorvosi rendelőjét. A Nagybaconban 35 éve praktizáló Máthé Katalin szerint minden adott, hogy elhivatott, fiatal háziorvos átvegye a munkát.
Szerda este hét személy sérült meg a kökösi útelágazásnál történt balesetben. A forgalom több órára megbénult.
Közúti baleset nehezíti a forgalmat a 11-es országúton, Kökösnél – adta hírül a Kovászna megyei rendőrség szerdán este.
Nagyon várja már Sepsiszentgyörgy kerékpáros közössége, hogy teljes hosszában elkészüljön az Olt menti bicikliút, ahol zavartalanul, biztonságosan közlekedhetnének. Úgy látszik, ezt – egyelőre – több okból sem lehet maradéktalanul megvalósítani.
Az elmúlt napokban több, személyi sérülésekkel járó közlekedési baleset is történt Kovászna megyében – közölte szerdán a rendőrség. A hatóságok elővigyázatosságra intenek.
szóljon hozzá!