
Nem múlik a polgármesteri hivatalokon, egy nap alatt már sok településről nyújtottak be pályázatot a fejlesztési minisztériumhoz településfejlesztésre. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Több mint 900 millió eurót pályáztak meg első nap az önkormányzatok a helyreállítási alapból rendelkezésre álló, összesen 2,7 milliárd eurós finanszírozásból – tájékoztat a fejlesztési minisztériumra hivatkozva az RMDSZ.
2022. május 16., 17:342022. május 16., 17:34
2022. május 16., 17:382022. május 16., 17:38
Mint a szerkesztőségünknek is elküldött tájékoztatóban írják, a fejlesztési minisztérium hétfőn reggel adott zöld utat a pályázásnak,
Ezt Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési miniszter jelentette be.
„Felkészülten várták az önkormányzatok a pályázás elindítását, ehhez a fejlesztési minisztérium időben biztosított minden szabályzatot és tudnivalót. Ez az oka annak, hogy több mint 900 millió euróra érkezett finanszírozási kérés egy nap alatt” – nyilatkozta Cseke Attila.
– mondta el a szaktárcavezető.
Mint ismeretes, a helyreállítási alapból környezetbarát lakásokat és bicikliutakat épít a fejlesztési minisztérium, zöldebb tömegközlekedési járműveket szerez be, elektromos töltőállomásokkal.
Gázvezeték cseréje miatt zárnak le egy utcát, két másikban az ivóvíz-szolgáltatás szünetelésére kell számítani kedden – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
Több mint száz gyalogsági töltényt és egy a kilövésükhöz használt eszközt találtak hétfőn délután Csíkszentkirályon – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Befejezte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a beszkennelt szavazóköri jegyzőkönyvek összevetését a választási informatikai rendszerben rögzítettekkel, valamint az országgyűlési választás levélszavazatainak kézi számlálását.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Zamfir szerint alakulata elképzelhetőnek tartja, hogy bizalmatlansági indítványt nyújtson be a Bolojan-kormány ellen.
szóljon hozzá!