
Fotó: Borbély Fanni
Elfogadták a megvalósíthatósági tanulmányt a csíkszeredai Gyermeksétány utcai szociális központ felújításához. Ugyanakkor rábólintottak egy övezeti rendezési tervhez is, ami Csíkszereda majdani keleti elkerülőútjának létrehozásához szükséges.
2024. december 12., 14:272024. december 12., 14:27
2024. december 12., 17:042024. december 12., 17:04
Több fontos napirendi pontot tárgyalt csütörtökön soron kívüli ülésén a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. Egyrészt
A munkálatok elvégzésére 18 hónapot szabott meg a tervező, a becslések szerint a beruházás 15,4 millió lejbe kerülne. Többek között a szerkezet, az alap és a falak megerősítését, az épület hőszigetelését és a nyílászárók cseréjét végeznék el.

Tiltakoznak a szülők az ellen, hogy a taplocai iskolaközpont fiúbentlakásába költöztessék a szociális központ lakóit. Az érintett tanintézetvezetők is ellenkeznek. A csíkszeredai városvezetés szerint életveszély van, ezért elsődleges a segítségnyújtás.
Mint ismert, ebben az épületben működött a város szociális központja hajléktalanszállóval és szociális lakásokkal. A létesítményből azonban év elején ki kellett költöztetni a benne működő hajléktalanszálló és a szociális lakások lakóit, mert a szakvéleményezések szerint az épület nem bizonyult földrengésbiztosnak. Azóta üresen áll a négyszintes tömbház.

Halaszthatatlanná vált, hogy a csíkszeredai szociális központot – amelynek részét képezi a hajléktalanszálló és több szociális lakás – elköltöztessék a Gyermek sétány 9. szám alatti tömbházból. Az épület ugyanis nem földrengésbiztos.
Az önkormányzati képviselők továbbá
Albert Sándor főépítész ezzel kapcsolatban a testületnek elmondta, hosszú ideje dolgoznak ezen a terven, több rendben tartottak közvitát a témában, majd hosszú engedélyeztetési folyamat után végre elkészültek vele.
Fotó: Borbély Fanni
„Ez az övezeti rendezési terv lehetővé teszi a város hosszútávú fejlődését azzal, hogy a keleti lakóövezetekben egy közlekedési alternatívát biztosít, azaz megteremti egy útterv lehetőségét” – magyarázta. A PUZ mintegy 11 hektáros területet ölel fel. Ennek az elkerülőútnak a zsögödi oldalán az érintett területen az övezeti rendezési tervet már tavaly elfogadták. Ez az elkerülőút gyakorlatilag a város déli és keleti részét kapcsolja össze az északi oldallal. Mint korábban írtuk, a Zsögödi Nagy Imre utcabeli kétszintes útkereszteződéstől indulva a Nagy Laji-dombja mögött a Csíkszentlélek felőli városkijáratot, onnan pedig a Szék és Nagymező utcát lehet majd ezen az útvonalon elérni.
A testület ugyanakkor a Kós Károly utca, a Szentkirály utca és a zónához tartozó Hunyadi János utcarész felújításához módosította a megvalósíthatósági tanulmányt, hogy hozzáfoghassanak a kivitelezés közbeszerzéséhez.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
szóljon hozzá!