Hirdetés
Hirdetés

Költöznie kell a csíkszeredai hajléktalanszállónak, új szükséglakásokat vásárolna az önkormányzat

A Suta sétány 11. szám alatti tömbházban vásárolna szükséglakásokat az önkormányzat a szociális központ számára •  Fotó: Pinti Attila

A Suta sétány 11. szám alatti tömbházban vásárolna szükséglakásokat az önkormányzat a szociális központ számára

Fotó: Pinti Attila

Halaszthatatlanná vált, hogy a csíkszeredai szociális központot – amelynek részét képezi a hajléktalanszálló és több szociális lakás – elköltöztessék a Gyermek sétány 9. szám alatti tömbházból. Az épület ugyanis nem földrengésbiztos, ezért a jövőben ki kell üríteni. A város ezért a Suta sétány 11. szám alatt vásárolna 22 lakást szociális- és szükséglakásnak.

Barabás Hajnal

2023. november 27., 21:022023. november 27., 21:02

A Gyermek sétány 9-es szám alatt található Szociális Központ strukturális szempontból rossz állapotba került. 2021 tavaszán észlelték először az épület szerkezeti elváltozásának jeleit, azóta romlik az ingatlan állapota.

A csíkszeredai városháza beruházási irodája által igényelt műszaki szakvélemény alapján az épületre szeizmikus kockázati osztályzat is vonatkozik

– válaszolta Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere érdeklődésünkre, ugyanis nemrég rendkívüli tanácsülésen fogadott el határozatot a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület arról, hogy

szociális és szükséglakások számára 22 lakást vásárolna a város a Suta sétány 11. szám alatti tömbházban.

Mivel a jelenlegi Szociális Központ épületében statikai problémák merültek fel, ezért halaszthatatlanná vált az új ingatlanok vásárlása.

A Gyermek sétányon található tömbház földszintjén egy nappali központ, közösségi klub (melegedő a hajléktalanoknak) és irodák vannak, az első emeletén 20 férőhelyes hajléktalanszálló, a második, harmadik és negyedik emeletén pedig szociális lakások vannak, amelyekben 31 család, azaz 99 személy lakik.

Összesen 119 személynek nyújt jelenleg fedelet, azonban az önkormányzatnak új helyszínt kell számukra és további igénylőknek találnia.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

„A szociális lakások iránti kereslet mindig meghaladja a kínálatot, ezért az önkormányzat, illetve a Szociális Igazgatóság kezében mindig kell legyen olyan eszköz, ami a szociális felzárkóztatást segíti elő.

Idézet
Megteremti azt a lehetőséget, hogy a szociális lakásra szorulók megkaphassák azt az átmeneti segítségnyújtást, ami segíti őket a továbblépésben”

– fogalmazott az alpolgármester. Tőle tudjuk, hogy jelenleg 39 szociális és szükséglakás-kérést tart nyilván a Szociális Igazgatóság.

Idézet
Az igénylések elbírálásánál megvizsgálják, hogy a kérvényező rendelkezik-e teljesebb anyagi függetlenséget jelző vagyontárgyakkal, mint például földterülettel, lakással, személygépkocsival, azonban azt is tudnia kell bizonyítani, hogy biztos jövedelemmel rendelkezik, azaz fizetni tudja a rá háruló szociális lakásköltségeket”

– fejtette ki. Hozzátette, a szociális lakások mindazok számára elérhetőek a helyek függvényében, akik a felállított kritériumrendszernek megfelelnek.

Hirdetés

Mint ahogy fentebb írtuk, a szociális és szükséglakásokban jelenleg 99 személy él, a bérleti díj számukra havi 29-92 lej között változik, négyzetméter függvényében, és ehhez hozzáadódik a közös költség, illetve a villanyáram- és vízfogyasztás ellenértéke.

Új lakásokat vásárolnának

A szociális lakások hiányára megoldásként az önkormányzati képviselő-testület célszerűségi tanulmányt fogadott el nemrég, szükséglakások vásárlására a Suta sétány 11. szám alatti tömbházban.

Az épület földszintjén 6 egyszobás lakást, a negyedik emeletén pedig 16 szintén egyszobás lakást vásárolna meg a város az Amigo &Intercost Kft.-től.

A lakások felújításra szorulnak, amelyet az önkormányzat végeztetne el, hogy lakhatóvá tegyék a családok számára.

Hirdetés
5 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 27., szombat

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön

Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők

Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők
2026. június 27., szombat

Beterít a hőhullám – jövő hét elején is harmadfokú kánikulariasztás lesz majdnem az egész országban

Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.

Beterít a hőhullám – jövő hét elején is harmadfokú kánikulariasztás lesz majdnem az egész országban
2026. június 27., szombat

Szombatfalván láttak medvét szombatra virradóra

Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.

Szombatfalván láttak medvét szombatra virradóra
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Kilencven szénabála és egy épület égett Mezőzáhon

Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Kilencven szénabála és egy épület égett Mezőzáhon
2026. június 27., szombat

Vadorzóknál tartott házkutatásokat a rendőrség

A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.

Vadorzóknál tartott házkutatásokat a rendőrség
2026. június 27., szombat

Simion szerint ha nem kormányozhat az AUR, akkor fel kell függeszteni Nicușor Dan államfőt

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.

Simion szerint ha nem kormányozhat az AUR, akkor fel kell függeszteni Nicușor Dan államfőt
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Az utakon is oda kell figyelni a kánikula miatt

Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.

Az utakon is oda kell figyelni a kánikula miatt
2026. június 26., péntek

Egy emberként énekelte a közönség a Bagossy-dalokat az Udvarhely Napokon

Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.

Egy emberként énekelte a közönség a Bagossy-dalokat az Udvarhely Napokon
2026. június 26., péntek

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?

Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?
Hirdetés