
Fotó: Kristó Róbert
Nem voltak eddig újraélesztő készülékek, defibrillátorok a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház különálló épületeiben. A hiányosságot a napokban majdnem teljesen pótolták, defibrillátorok és EKG-készülékek érkeztek.
2011. december 15., 15:342011. december 15., 15:34
2011. december 15., 16:052011. december 15., 16:05
Ilyen defibrillátorok kerültek több kórházi osztályra – mutatja dr. Vitos Attila
A bőrgyógyászaton lett rosszul az édesanyja, és nem volt újjáélesztő készülék az épületben, amivel segíthettek volna rajta – mesélte el egyik kollégámnak egy ismerőse nemrég. Ennek nyomán kérdeztük meg a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház orvosigazgatóját arról, hogyan lehetséges, hogy egy egészségügyi intézményben ne legyen defibrillátor.
Mint kiderült, érdeklődésünkkel majdnem egy időben épp újjáélesztő készülékek érkeztek a kórház egyes osztályaira. Dr. Vitos Attila, a kórház orvosigazgatója elmondta, amikor átvette tisztségét és felmérte a hiányosságokat, neki is feltűnt, hogy nincsenek újjáélesztő készülékek a nem a központi épületben működő osztályokon. Ezért az egészségügyi tárca orvosi felszerelésekre adott finanszírozásából, illetve a járóbeteg-rendelők felszerelésére vonatkozó pályázat keretében defibrillátorokat és EKG-készülékeket vásároltak, a beszerzés nemrég járt le, a napokban szállították ki a készülékeket – közölte az orvosigazgató.
Tájékoztatása szerint EKG-készüléket és defibrillátort vittek a bőrgyógyászati és szemészeti épülettömbbe, valamint a somlyói kórházi osztályokra, és EKG-készülék került a füll-orr-gége, illetve a fizioterápia osztályokat befogadó épületbe. A kórház központi épületében több osztályon volt régebbi típusú, és most szintén több osztály kapott újabb újjáélesztő készüléket, a kardiológiára pedig egy performáns defibrillátor került. „Jelenleg nyolcvanöt százalékban van lefedve minden épülettömb ezzel a felszereléssel, az év végéig azonban a füll-orr-gége és fiozioterápia épületébe is adunk legalább egy régi deffibrillátort, így mindenhol lesz ilyen készülék, hisz bárhol történhet bármi, ami szükségessé teszi a használatukat” – mondta dr. Vitos Attila. Az orvosigazgató szerint a most beszerzett készülékek kezelése egyszerű, azon asszisztensek is fogják tudni szükség esetén használni, akik nem a kardiológián vagy az intenzív osztályon dolgoznak, és így nincs tapasztalatuk a kezelésében.
Egy héttel meghosszabbították a Csíki Székely Múzeumban látogatható Márkos András-emlékkiállítást, így az érdeklődők január 25-ig még megtekinthetik.
Egy 73 éves férfi vesztette életét kigyúlt házában a Csíkszentsimon községhez tartozó Csatószegen pénteken éjszaka. A lángok a kályhából kihullt parázs miatt csaphattak fel.
Jól halad a csíkszentgyörgyi bölcsőde tavaly ősszel elkezdett építése, ezért megalapozottnak tűnik az elképzelés, hogy ősztől már fogadni tudják az intézményben a gyerekeket. A munka télen sem szünetel, a beltérben lehet dolgozni.
Bedobták a labdát – szalagvágás helyett ily módon avatták fel csütörtökön a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola új tornatermét. A sportlétesítményt tizenöt éve álmodták meg, majd hat éve kezdték el építeni, hogy mostanra elkészülhessen.
Az emberi test, az immunrendszer és a lelki egyensúly összefüggéseit állítja középpontba a Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadás-sorozat következő eseménye január 23-án, Csíkszeredában.
A Csobotfalvát érintő csíkszeredai városi autóbuszjáratok 4-es és 4D-jelzésű vonalain késésekre lehet számítani, a tesztidőszak alatt ugyanis kiderült: tarthatatlan a jelenlegi menetrend. Dolgoznak a kijavításán.
A kászonjakabfalvi szándékos gyújtogatásoknak egyelőre nincs gyanúsítottja – tudtuk meg a csíkszeredai ügyészségtől. Az eset miatt önkéntes alapon működő polgárőrség alakult, amely azóta is rendszeresen járőrözik az érintett falurészben.
Óvodákat és tornatermeket szereltek fel korszerű bútorzattal, illetve eszközökkel Csíkszeredában a helyi önkormányzat erre irányuló európai uniós pályázata révén. A Cimbora Napközi Otthonban mutatták be hétfőn a beruházás eredményeit.
Kiemelkedő volt a műtéti tevékenység a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban az elmúlt évben: több mint kilencezer alkalommal végeztek operációt.
Fordulatos és eredményekben gazdag évet zárt 2025-ben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház – értékelte Konrád Judit, az intézmény menedzsere.
szóljon hozzá!