
Fotó: Veres Nándor
Elkezdődött és vasárnapig tart a beiratkozási lapok kitöltése a nyolcadikot végzett, középiskolába készülő diákok számára. A középiskolai felvételi keretében ugyanakkor már többnyire beteltek azon osztályok, amelyeknél tehetségpróbára volt szükség a bejutáshoz.
2012. július 05., 16:532012. július 05., 16:53
2012. július 05., 16:582012. július 05., 16:58
Zajlik a középiskolai felvételi, egyes diákok számára pedig már le is zárult a folyamat. Amint Görbe Péter, a Hargita Megyei Tanfelügyelőség munkatársa elmondta, lezajlott a jelentkezés a roma nemzetiségű diákoknak fenntartott helyekre, és a megyéből 27 kérést kaptak ezen helyek elfoglalására. Ez nem jelenti azt, hogy csak ennyi roma diák tanul középiskolában, sokan tanulnak tovább ugyanis anélkül, hogy igénybe vennék a speciálisan számukra fenntartott helyeket. Szintén felteltek már majdnem teljesen azon osztályok, amelyeknél a bejutáshoz tehetségpróbát kellett tenni.
Görbe Péter elmondta, most zajlik azon diákok jelentkezése is, akik más megyékből érkeznek Hargita megyei középiskolákba. Ők hétfőig jelentkezhetnek, pénteken és hétfőn 8 és 15, szombaton és vasárnap 9 és 13 óra között a tanfelügyelőségen.
A diákok többsége számára most kezdődik a felvételi folyamata, az általános iskolákban csütörtöktől zajlik a beiratkozási lapok kitöltése a diákok adataival és továbbtanulási opcióival. Amint Görbe Péter közölte, a szülők legkésőbb hétfőn le kell ellenőrizzék a beírt adatok helyességét. Kedden már továbbítják az adatokat a megyei, onnan pedig szerdán az országos adatbázisba. A megadott opciók és felvételi média alapján idén is számítógépes program osztja el a diákokat a középiskolai helyekre. A kiadott naptár szerint ez július 14-én kell megtörténjen, az elmúlt évek gyakorlata alapján azonban van esély rá, hogy már korábban elvégezzék az elosztást, amely után az eredményeket kifüggesztik az iskolákban és közzéteszik az interneten is. Az első körben sehová be nem jutott diákok még két további felvételi szakasz során foglalhatják el az üresen maradt helyeket.
Egy évvel a vatikáni Sixtus-kápolnában adott koncertje után Csíksomlyóra érkezik Alexandru Tomescu. A világhírű hegedűművész Stradivarius-hangszerén szólalnak meg Bartók, Enescu és Piazzolla művei a kegytemplomban.
A nyár folyamán új sorompó kerül Csíkszeredában a Lejtő utca felső végére, ezzel lezárva az utat a sétálóutcába tartó autósok előtt, akik csak meghatározott feltételek mellett juthatnak be ott.
Elkezdődött a Hargita Megyei Közpénzügyi Igazgatóság csíkszeredai székházának energetikai korszerűsítése, amely várhatóan másfél évig tart. A beruházás során hőszigetelik az épületet, kicserélik a nyílászárókat, valamint napelemeket is telepítenek.
Életének 86. évében elhunyt Kelemen Csongor teológus, egykori politikai fogoly. Csíkszereda megbecsült polgárától Korodi Attila polgármester közösségi oldalán emlékezett meg.
Mivel nemsokára befejezi a hulladékgyűjtést és szállítást a csíkszeredai önkormányzat többségi tulajdonában levő Eco-Csík Kft., a cég kedvezményes áron kínálja eladásra a lakosságnak a korábban kiosztott hulladékgyűjtő edényeket.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet keddre virradóan a hargitai megyeközpontban, de Székelyföld-szerte lehűlt, tíz fok alatti értékeket mértek.
Kedd reggeltől lehet szavazni a tervezett zsögödi vidámpark nevére, miután a Drakula Park elnevezés – megosztó jellege miatt – társadalmi vitát váltott ki a csíkszeredai közösségben. A nagy volumenű létesítmény tervdokumentációja már elkészült.
Közel ezer hívő és meghívott vendég részvételével áldották meg vasárnap, hét évig tartó felújítást követően a madéfalvi Jézus Szíve-templomot. Az ünnepségen a megújult orgonát is felszentelték.
A csíkszeredai bevásárlópark felvásárlásával belép a román piacra a cseh Star Capital Finance – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
Több órára lezárják szombaton és vasárnap a Tolvajos-tető és Hargitafürdő közötti útszakaszt a Hargita Hill Climb Challenge edzései és futamai miatt.
szóljon hozzá!