Februárban nem érkeztek meg a fogyasztókhoz az eddig megszokott időpontokban az áramszolgáltató Electrica Rt. által kibocsátott számlák – ezt több olvasónk is jelezte. Vannak, akik azért aggódnak, hogy a késlekedés miatt többletfizetésre kötelezheti őket a szolgáltató.
2015. március 02., 19:162015. március 02., 19:16
Ambrus László, az Electrica Rt. csíkszeredai kirendeltségének értékesítési igazgatója kérdésünkre elmondta, a számlák kibocsátásának késése nem helyi jellegű probléma. Az ország 18 megyéjében, amelyekben az Electrica szállítói részlege biztosítja az áramellátást, új számítógépes programot vezettek be a számlák kiállítása érdekében, ennek beüzemelése pedig késlekedést okozott.
Ambrus László arról tájékoztatott, a számlák nemsokára megérkeznek a fogyasztókhoz, mert most már üzemképes a rendszer. Hozzátette, nincs ok aggodalomra a fogyasztók részéről, a kifizetési határidőket a számlák kiállításának időpontjához igazították, így nem áll fenn annak a veszélye, hogy bárkinek is késedelmi kamatot kellene fizetnie azért, mert nem kapott időben számlát, és a szokásosnál később fizet.
A számlázási időszakok viszont az új program esetében sem változtak, a fogyasztásmérők leolvasása a megszokott program szerint megtörtént – tudtuk meg. Így a következő, márciusi villanyszámlák a korábban megszokott időpontokban érkeznek a fogyasztókhoz – közölte Ambrus.
Váratlan áramszünetek
Több csíki településen előre be nem jelentett, ismétlődő áramszünetek voltak az elmúlt hét folyamán – jelezték olvasóink. Csíkszentkirályon, illetve Csíkmadarason is előfordult, hogy naponta többször is váratlanul, hosszabb időre megszakadt az áramszolgáltatás. Üzemzavarokról volt szó, amelyeket a szakemberek elhárítottak, más oka nincs az áramszüneteknek – közölte érdeklődésünkre Kovács Artúr, az Electrica áramszolgáltató Rt. Hargita megyei kirendeltségének vezérigazgatója.
Eltelt egy hónap, amióta újra bevezették a fizetéses parkolási rendszert Gyergyószentmiklóson. A tapasztalat szerint a kezdeti félreértéseket leszámítva az emberek többsége betartja a szabályokat. A bérletet váltók száma meghaladta a 300-at.
Többen kimenekültek egy gyergyószentmiklósi húsfeldolgozó épületéből, amint a létesítményben tűz keletkezett kedden este. Egy ember égési sérüléseket szenvedett a karjain. Jelenleg is zajlik az oltás.
Érdekes eszmefuttatásra hívja olvasóit a kultúráról a gyergyószentmiklósi könyvtár csütörtökön. Meghívottjuk Vida Gábor író, a Látó szépirodalmi folyóirat főszerkesztője lesz.
Újabb kezdeményezéssel segíti a rászorulókat a Gyulafehérvári Caritas: hétfőn megnyitotta a Szent Márton Éttermet, amelynek bevétele a gyergyószentmiklósi szeretetkonyha működését támogatja.
Két személyautó ütközött össze szombat hajnalban Gyergyószentmiklóson, a balesetben egy 72 éves nő megsérült, az egyik sofőr leheletében pedig alkoholt mutatott ki az szonda.
Hosszú, akadályokkal teli évek után végre elindulhatott a tevékenység a gyergyócsomafalvi Csalóka Óvodában. A 118 éves egykori községháza épülete teljesen megújult, és ma már korszerű, biztonságos környezet fogadja a gyerekeket.
Dr. Bíró Levente tüdőgyógyász A leggyakoribb légúti betegségek megelőzése címmel tart előadást Gyergyószentmiklóson.
Tájékoztató megbeszélésre hívja a lakosságot Gyergyóalfalu községvezetése az autópálya-beruházással kapcsolatban. Az esemény január 22-én, csütörtökön 12 órára van meghirdetve a helyi kultúrház színháztermébe.
Noha hosszú sorok nem alakultak ki, folyamatos a forgalom a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal adóosztályának pénztáránál. Január 15-től lehet befizetni a 2026-os évi helyi adókat.
Idén is ünnepi gálaműsorral köszöntik a Magyar Kultúra Napját a Gyergyói-medencében. Az eseménynek ezúttal a ditrói Kőrösi Csoma Sándor Művelődési Ház ad otthont január 18-án, vasárnap 18 órától.
szóljon hozzá!