
Fotó: Barabás Ákos
Ismeretlenek rendszeresen ipari és háztartási hulladékkal szennyezik a székelylengyelfalvi homokbánya környékét, ezért egy helybéli arra kéri a lakókat, készítsenek fényképeket a szemetelőkről, hogy tudják őket felelősségre vonni.
2017. február 07., 12:462017. február 07., 12:46
2017. február 07., 12:472017. február 07., 12:47
Építkezési törmeléket, elektromos hulladékot és háztartási szemetet is hordanak ismeretlenek a lengyelfalvi homokbánya környékére – panaszolta Nagy Sándor helyi lakos, aki megelégelte a folyamatos környezetszennyezést. Mint mondta, a hulladék tartalmából megállapítható, hogy magán- és jogi személyek is vannak az elkövetők között, ám kilétükre egyelőre nem derült fény. Éppen ezért arra kéri a lakókat, hogy fotózzák le, ha valakit szemetelésen kapnak, és juttassák el hozzá a fényképeket, amelyeket továbbíthat a hatóságoknak. Hosszú távon figyelmeztető táblák, illetve kamerák kihelyezését tartaná jó megoldásnak.
Többször találkozott a jelenséggel Bartalis László Levente felsőboldogfalvi önkormányzati képviselő is, akinek ismerősei egy alkalommal tulajdonosához vitték a bányánál lerakott szemétben talált villanyszámlát. Az illető tagadta, hogy ő hordta volna oda a hulladékot, ezért a képviselő a helyi rendőrséghez fordult, ám egyértelmű bizonyíték hiányában ők sem tehettek semmit. Így más megoldás híján ő is arra bátorítja a lakosokat, hogy fotózzák le a tetteseket. Bartalis ugyanakkor azt is elmondta, hogy tapasztalatai szerint udvarhelyiek hordják a szemetet a bányához.
A polgármesteri hivatalnál is jelezte Bartalis, hogy gondok vannak a bányánál a szemeteléssel, ám a vezetőségtől azt a választ kapta: sok pénzbe kerülne térfigyelő kamerákat kihelyezni. A képviselő ettől függetlenül szeretné, ha a hivatal hangsúlyosabban lépne fel a kérdésben. Rámutatott, a lengyelfalvi fiatalokkal összefogva – akikkel minden tavasszal közösen megtisztítják a település környékét – saját pénzből fognak figyelmeztető táblákat kihelyezni a problémás részen. Megjegyezte, a községben máshol is vannak gondok az illegális szemétlerakással, példaként Farcádot, Hodgyát és Bikafalvát említette.
Újabb, jelentős összegű kivitelezési szerződést írtak alá a Harvíz Rt. óriásprojektje részeként. A Csíkszentmárton és Csíkszentsimon településeit érintő beruházás során víz- és csatornahálózatokat bővítenek, és új nyomóvezeték is épül.
A Harvíz Rt. óriásprojektje részeként két csíkszéki községekben is elkezdődött a víz- és csatornahálózatok építése. Csíkszentléleken és Csíkszentgyörgyön is munkához látott a kivitelező, elsőként a szennyvízhálózat készül el.
Épületnek ütközött autójával kedden késő este egy 30 éves csíkszeredai férfi. A rendőrség szerint ittasan vezetett, ráadásul érvényes jogosítványa sem volt.
Nemsokára leér Tusnádfürdőig az az ellátóvezeték, amely a város vízellátását megfelelő módon tudja majd biztosítani. A vezetéképítés mellett a kiszolgáló létesítmények is készülnek, idén szeretnék befejezni a beruházást.
Medvét láttak Csíkszereda Taploca övezetében kedd délután, a lakosságot Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a veszélyre.
A 90 éve született Gaál András festőművész életművét bemutató időszakos kiállítás nyílik augusztus 6-án, csütörtökön 17 órától a Csíki Székely Múzeumban.
Elvesztette uralmát járműve felett hétfőn este Csíkszereda Brassó felöli bejáratánál egy 46 éves nő és a műanyag sávelválasztóknak ütközött – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Jelentősen megváltozott a Szent Anna-tó ökológiai állapota az elmúlt másfél évtizedben. A Sapientia EMTE és a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet kollégái rámutattak az okokra és a lehetséges megoldásokat ismertettek.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
szóljon hozzá!