
Fotó: illusztráció
Egy csíkkozmási család hat tagja került vasárnap a csíkszeredai kórház sürgősségi osztályára gombamérgezés miatt.
2012. október 29., 12:072012. október 29., 12:07
2012. november 20., 13:352012. november 20., 13:35
Demeter Ferenc, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere hétfőn közölte, a négy felnőtt beteg gyógyszeres kezelés után már vasárnap elhagyhatta a kórházat, a két gyereket viszont az intézmény fertőző betegségekkel foglalkozó, illetve gyermekosztályán kezelik. Kifejtette, a két gyermek állapota nem súlyos, inkább elővigyázatosságból tartották bent őket.
A száraz nyári időjárás miatt idén nem termett sok gomba, és gombamérgezéses esetek sem fordultak elő. Demeter Ferenc közölte, idén ez az első gombamérgezéses esetük, de úgy vélte, hogy a következő időszakban több is előfordulhat, mert a csapadékosabb idő megérkeztével már található gomba, és az emberek elkezdték gyűjteni. A kórház vezetője azt tanácsolta, legyen mindenki elővigyázatos, csak azt a fajta gombát gyűjtsék, amit ismernek, és az ehetőket se szedjék le a mérgező gomba közeléből.
A kedden Csíkszeredában elhunyt 48 éves férfi halálával kapcsolatban érdeklődtünk a rendőrségi szóvivőnél. Néhány dolgot már kizártak.
Kilőtték szerdán este azt a medvét Kászonban, amely hétfőn két embert sebesített meg egy esztenán. A nagyvad a hajtás során a vadőrre és a vadászra is rátámadt, ezért döntöttek a kilövése mellett.
Két ember megsérült, miután a medvéhez riasztott csapatra támadt a nagyvad szerdán este fél tíz körül a Kászonokban.
A Múzeumok Éjszakáján, június 20-án egész napos, ingyenes programkavalkáddal várja a látogatókat a csíkszeredai Mikó-vár. A Csíki Székely Múzeum változatos tárlatvezetésekkel, kulisszajárásokkal, élményekkel készül minden korosztály számára.
Az utolsó szakaszánál tart a csíkszeredai tömegközlekedést és parkoló-üzemeltetést kiszolgáló intelligens forgalommenedzsment-rendszer telepítése. Ősszel ezt beüzemelik, így a városi buszokkal utazók és az autósok is újdonságokkal találkoznak.
Egy évvel a vatikáni Sixtus-kápolnában adott koncertje után Csíksomlyóra érkezik Alexandru Tomescu. A világhírű hegedűművész Stradivarius-hangszerén szólalnak meg Bartók, Enescu és Piazzolla művei a kegytemplomban.
A nyár folyamán új sorompó kerül Csíkszeredában a Lejtő utca felső végére, ezzel lezárva az utat a sétálóutcába tartó autósok előtt, akik csak meghatározott feltételek mellett juthatnak be ott.
Elkezdődött a Hargita Megyei Közpénzügyi Igazgatóság csíkszeredai székházának energetikai korszerűsítése, amely várhatóan másfél évig tart. A beruházás során hőszigetelik az épületet, kicserélik a nyílászárókat, valamint napelemeket is telepítenek.
Életének 86. évében elhunyt Kelemen Csongor teológus, egykori politikai fogoly. Csíkszereda megbecsült polgárától Korodi Attila polgármester közösségi oldalán emlékezett meg.
Mivel nemsokára befejezi a hulladékgyűjtést és szállítást a csíkszeredai önkormányzat többségi tulajdonában levő Eco-Csík Kft., a cég kedvezményes áron kínálja eladásra a lakosságnak a korábban kiosztott hulladékgyűjtő edényeket.
szóljon hozzá!