
Fotó: Pinti Attila
Öt személy hétfőn, egy pedig kedden szenvedett sérüléseket Csíkszeredában, Gyimesközéplokon és Csíkkozmáson történt közúti balesetekben.
2015. február 10., 19:472015. február 10., 19:47
2015. február 11., 11:242015. február 11., 11:24
Három húszéves szentegyházi fiatal sérült meg könnyebben hétfőn reggel a csíkszeredai Hargita utcában. A 43 éves, szintén szentegyházi T. I. lakóhelye irányából a 13A jelzésű országúton közlekedve az útviszonyoknak nem megfelelő sebesség miatt összeütközött a 20 éves P. T. autójával – a sofőr épp szélvédőt tisztítani állt meg az úton. A balesetben a két autóvezető mellett megsérült az állomásozó jármű két húszéves utasa is.
Hétfő délután egy gyereket ütött el az autó Gyimesközéplokon. A kilencéves T. M. körültekintés nélkül, egy autó mögül kiugorva akart átkelni a 12A jelzésű országúton, amikor a 21 éves helybéli T. R. elütötte. T. M. könnyebben sérült, az autó vezetője nem volt alkohol befolyása alatt.
Kedden kora délután ugyancsak figyelmetlen gyalogost gázolt el egy autó: a 48 éves kozmási S. I.-t az E578 jelzésű európai úton szabálytalanul átkelve ütötte el a 24 éves csíkszenttamási B. C. A balesetet a történtek után mintegy négy órával jelentették – tájékoztat a rendőrség.
Február 5-én éjfélig lehet szavazni online, illetve ily módon értékelni a Csíkszentmiklósi Ifjúsági Egyesület által meghirdetett rajzversenyre beküldött munkákat. Ez egyfajta ráhangolás a február 7-én esedékes ottani kolbászfesztiválra.
Dolgoznak a betonelemekkel, ezért lezárták az 578-as európai út Csíkszentkirály felől Csíkszereda irányába vezető dupla sávját kedden reggel.
Szakképzést indít 2026 februárjától a Gyulafehérvári Caritas Csíkszeredában, amely a szociális ellátórendszerben dolgozni kívánók számára kínál gyakorlatorientált felkészülést.
Hosszabb-rövidebb kényszerszünetek és nem várt akadályok után idén várhatóan elkészülhet Csíkszeredában a Nagy István Művészeti Középiskola tornaterme. Ez abban az esetben lehetséges, ha minden a terveknek megfelelően halad, mert eddig nem így volt.
Civil kezdeményezésre Csíkszeredában is tüntetést szerveznek szombat délre a Szabadság térre a magas adók ellen tiltakozva.
Senkire nem lehet rákényszeríteni a szociális ellátást, így évek óta az utcán él egy nő Csíkszereda központjában. A helyiek aggódnak érte.
Amióta Sepsiszentgyörgyön bejelentették a helyi adók csökkentését, Csíkszeredában is egyre erősebb az elvárás az önkormányzat intézkedésére. Korodi Attila polgármester közölte: ebben a kérdésben a pénzügyminisztérium válasza lesz sorsdöntő.
Az RMDSZ Csíki Területi Szervezete az Eurotrans Alapítvánnyal együttműködve kiszállást szervez Csíkszenttamás községbe, ahol ingyenes lesz a honosítás, az anyasági és életkezdési támogatás ügyintézése.
A Csíki Trans tájékoztatása szerint két járat esetében késés várható pénteken.
Hetedik alkalommal szervezik meg a Madéfalvi Hargita Túrát, azaz a Siculicidium Emléktúrát a hétvégén. A háromnapos rendezvény Nedeczky Júlia hegymászó előadásával indul.
szóljon hozzá!