
Nyolc éve kezdődött a kapcsolat Budapest XVI. kerülete, azaz Rákosszentmihály és Csíkszentmihály közt, azóta keresik fel minden pünkösdkor a község lakóit a magyarországi zarándokok.
2013. augusztus 22., 17:012013. augusztus 22., 17:01
2013. augusztus 22., 17:092013. augusztus 22., 17:09
E kapcsolat eredményeként a csíkszéki község nevét viseli ezentúl Rákosszentmihályon egy tér is. A magyar nemzeti ünnepen megtartott ünnepélyes téravatón felszólalt többek közt Rákosszentmihály polgármestere, Kovács Péter, áttekintve az átnevezés nem mindennapi mozzanatait: a korábban Békés Imre kommunista pártaktivista nevét viselő településrésznek a Moszkva tér nevet javasolta a fővárosi önkormányzat, végül helyi önkormányzati képviselők javaslatára juttathatja az arra járók eszébe a pünkösdi zarándoklatok alkalmával szállást nyújtó csíkszentmihályiak vendégszeretetét e tér. E testvérkapcsolat fontosságát hangsúlyozta a zarándoklatokat szervező Solymoskövi Péter, illetve Csíkszentmihályról Izsák-Székely Lóránt is, aki a rákosszentmihályi polgármesterrel együtt leplezte le a névtáblát.
Továbbra is nagy az érdeklődés a csíkszeredai szavazás helyszínén, ahol hosszú sorokban várakoznak a magyar országgyűlési választáson részt vevő polgárok. A voksolók szerint minden szavazat számít, és a választás tétje túlmutat Magyarország határain.
Már a délelőtt folyamán sokan éltek szavazati jogukkal a csíkszeredai külképviseleti szavazóhelyiségben, ahol a részvétel magasnak bizonyult. A voksolás rendben zajlik, noha több választó adminisztratív akadályokba ütközött. A külképviseleten segítenek.
Elvesztette uralmát a jármű fölött, és egy tömbház lépcsőházának bejáratához csapódott autójával egy csíkszeredai sofőr szombaton késő este.
Több mint hatszáz kórustag gyűlt össze Gyimesfelsőlokon a 29. Felcsíki Egyházi Kórustalálkozón szombaton, amikor a közös éneklés nem versennyé, hanem a hitet, a közösséget és az élő hagyományt összekapcsoló ünneppé vált.
Egy 45 éves, csíkszeredai férfi az 112-es segélyhívón értesítette a hatóságokat pénteken délelőtt, hogy valaki ellopta az autóját a Mihai Eminescu utcából.
Már három hónapja kivonták forgalomból azt a személyautót, amivel Tusnádfürdőn közlekedett egy 33 éves férfi.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet szombatra virradóan a hargitai megyeközpontban, ahol a mínusz tíz fokot közelítette a legalacsonyabb érték a hivatalos mérőállomáson.
Baleset történt Szépvíz közelében csütörtök este, egy fiatal sofőr autójával megcsúszott és lesodródott az úttestről.
Autójavító műhelyben keletkezett tűzhöz riasztották csütörtök este a csíkszeredai tűzoltókat.
Egy héten belül háromszor is ittas vezetés és baleset miatt került a Hargita megyei rendőrség látókörébe egy külföldi férfi.
szóljon hozzá!