
Hatalmas jégtáblák torlódtak össze a Madaras-patakán szombaton, kotrógép bevetésére volt szükség, hogy egy egész falutízest ne öntsön el az ár. Egy kerítés rongálódott meg, két portára pedig befolyt a víz, de nagyobb kár nem keletkezett.
2017. február 04., 22:312017. február 04., 22:31
2017. február 04., 22:382017. február 04., 22:38
A felmelegedés miatt felszakadozó jégtáblák torlódtak össze szombaton a madarasi Papsára-híd előtt. Ahogy Bíró László, a község polgármestere megkeresésünkre fogalmazott, „ilyet még életében nem látott”. Hozzátette, a korábbi partvédelmi és mederszabályozási munkálatoknak, illetve a helyi önkormányzat egyik tagjának, Baricz Leventének köszönhető, hogy nem történt nagyobb baj.
Az említett tanácsos egy kotrógéppel törte szét a jégtáblákat, amelyek – a polgármester szerint – öt és tíz négyzetméter közöttiek voltak. A Papsára-hídnál kialakult ugyan egy kisebb torlasz, emiatt a kiöntő víz két udvarra be is folyt, egy jégtábla pedig egy kerítést rongált meg, de nem keletkezett nagyobb kár. „Akkora jégtömbök jöttek, amelyeket kézi erővel, gépi erő hiányában nem lehetett volna megfékezni, és egy falutízest elöntött volna a Madaras-patak” – közölte a polgármester.
Mint mondta, „bár sokan a betonfalaknál környezetbarátabb megoldást szerettek volna a mederszabályozásnál, bebizonyosodott, hogy ilyen esetekben ez megvédi a patak melletti gazdaságokat”. A helyszínen jelen volt Miklós Géza, az Olt Vízügyi Igazgatóság vezetője.
A helyzet megoldásában segítettek az önkéntes tűzoltók is, akik kézi erővel a patak medrén kívülre került jégtömböket törték apróbb darabokra. Bíró László reméli, hogy hasonló problémák nem lesznek a közeljövőben, de „fel vannak készülve” minden eshetőségre.
Újabb, jelentős összegű kivitelezési szerződést írtak alá a Harvíz Rt. óriásprojektje részeként. A Csíkszentmárton és Csíkszentsimon településeit érintő beruházás során víz- és csatornahálózatokat bővítenek, és új nyomóvezeték is épül.
A Harvíz Rt. óriásprojektje részeként két csíkszéki községekben is elkezdődött a víz- és csatornahálózatok építése. Csíkszentléleken és Csíkszentgyörgyön is munkához látott a kivitelező, elsőként a szennyvízhálózat készül el.
Épületnek ütközött autójával kedden késő este egy 30 éves csíkszeredai férfi. A rendőrség szerint ittasan vezetett, ráadásul érvényes jogosítványa sem volt.
Nemsokára leér Tusnádfürdőig az az ellátóvezeték, amely a város vízellátását megfelelő módon tudja majd biztosítani. A vezetéképítés mellett a kiszolgáló létesítmények is készülnek, idén szeretnék befejezni a beruházást.
Medvét láttak Csíkszereda Taploca övezetében kedd délután, a lakosságot Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a veszélyre.
A 90 éve született Gaál András festőművész életművét bemutató időszakos kiállítás nyílik augusztus 6-án, csütörtökön 17 órától a Csíki Székely Múzeumban.
Elvesztette uralmát járműve felett hétfőn este Csíkszereda Brassó felöli bejáratánál egy 46 éves nő és a műanyag sávelválasztóknak ütközött – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Jelentősen megváltozott a Szent Anna-tó ökológiai állapota az elmúlt másfél évtizedben. A Sapientia EMTE és a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet kollégái rámutattak az okokra és a lehetséges megoldásokat ismertettek.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
szóljon hozzá!