
Fotó: Veres Nándor
Hétfő óta több ifjú fotós is feltűnt Madéfalván, házakat, a kapukon fellelhető faragott motívumokat, életképeket fotóznak. A csíkszeredai Tanulók Háza Alkotóműhelyének diákjai táboroznak a menedékháznál.
2013. szeptember 03., 17:292013. szeptember 03., 17:29
2013. szeptember 03., 17:382013. szeptember 03., 17:38
Az alkotóműhely tíz éve működik Csíkszeredában, vezetője, Kristó Róbert a vakációkban évente tábort is szervez a tagoknak. Ezúttal a madéfalvi polgármesteri hivatal biztosított számukra helyet és támogatta a tábort. „Vizuális neveléssel – rajz, fotó, grafika, szobrászat – foglalkozunk, ennek keretében szervezem ezt a tábort. Öt napig fényképezünk a faluban, életképeket fotózunk, tájképezünk, makrózunk, és nyilván annak függvényében, hogy még milyen események zajlanak, vagy véletlenszerűen miket találunk a faluban, megörökítünk sok helyzetet. Most itt szerencsések a körülmények, mert van vetítővászon és projektor, nagy vásznon tudjuk feldolgozni a képeket, és ebből is sokat tanulnak a diákok. Megnézzük az ő képeiket is, ha valami nem sikerült, másnap visszamegyünk, amit lehet, újrafotóznak, amit nem, azt legközelebb már más szemlélettel, más szögből fotózzák le\" – mondta el Kristó Róbert műhely- és táborvezető.
A tábor résztvevői között van, aki már több éve foglalkozik komolyabban fotózással, van, aki egy éve, de olyan is, aki most kezd ismerkedni vele. „Nagyon tehetségesek ezek a gyerekek. Általában a táborok azért is jók, mert kialakul egy olyan csapatszellem, ami a tanév közben heti egy órában nem tud. Iskolaidőben is járunk kirándulni, de azok többnyire egynaposak. Itt jobbam megismerik egymást az alkotóműhely tagjai, jobban kiforrnak, egymástól is jobban tudnak tanulni, és persze szakmai szempontból is gyümölcsözőbb, hogy ilyen töményen sajátíthatják el a fotózás csínját-bínját\" – véli a táborvezető.
„Jó fényeket!\" – így köszönnek egymásnak az alkotóműhely tagjai, akik a tábor ideje alatt gyakran járnak be a faluba fotózni, a környéken kirándulnak, esztenát látogatnak.
„Azért jöttem el, hogy szórakozzak, kikapcsolódjak és természetesen, hogy fotózzak. Nagyon jó ez a tábor, mivel sokat fejlődünk, sok mindent tanulunk, sok szakmai beszélgetésünk is van\" – osztotta meg velünk Bálint Anna, az egyik résztvevő. „Jók a témák, amiket lefotózunk, ma például lovakat fényképeztünk. Jó a társaság is, jól szórakozunk, tartalmasan használjuk ki a vakáció utolsó napjait\" – fűzte hozzá Csiszér Szokol Szilárd, egy másik táborozó.
Jól halad a csíkszentgyörgyi bölcsőde tavaly ősszel elkezdett építése, ezért megalapozottnak tűnik az elképzelés, hogy ősztől már fogadni tudják az intézményben a gyerekeket. A munka télen sem szünetel, a beltérben lehet dolgozni.
Bedobták a labdát – szalagvágás helyett ily módon avatták fel csütörtökön a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola új tornatermét. A sportlétesítményt tizenöt éve álmodták meg, majd hat éve kezdték el építeni, hogy mostanra elkészülhessen.
Az emberi test, az immunrendszer és a lelki egyensúly összefüggéseit állítja középpontba a Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadás-sorozat következő eseménye január 23-án, Csíkszeredában.
A Csobotfalvát érintő csíkszeredai városi autóbuszjáratok 4-es és 4D-jelzésű vonalain késésekre lehet számítani, a tesztidőszak alatt ugyanis kiderült: tarthatatlan a jelenlegi menetrend. Dolgoznak a kijavításán.
A kászonjakabfalvi szándékos gyújtogatásoknak egyelőre nincs gyanúsítottja – tudtuk meg a csíkszeredai ügyészségtől. Az eset miatt önkéntes alapon működő polgárőrség alakult, amely azóta is rendszeresen járőrözik az érintett falurészben.
Óvodákat és tornatermeket szereltek fel korszerű bútorzattal, illetve eszközökkel Csíkszeredában a helyi önkormányzat erre irányuló európai uniós pályázata révén. A Cimbora Napközi Otthonban mutatták be hétfőn a beruházás eredményeit.
Kiemelkedő volt a műtéti tevékenység a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban az elmúlt évben: több mint kilencezer alkalommal végeztek operációt.
Fordulatos és eredményekben gazdag évet zárt 2025-ben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház – értékelte Konrád Judit, az intézmény menedzsere.
Soron kívüli ülésen döntött pénteken a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület a költségvetési többlet felhasználási módjáról, amelyet ebben az évben fejlesztésekre fordítanak. A megtakarítás a működési költségekből származik.
Egy kidőlt fa miatt teljesen megbénult a közúti forgalom egy időre a Hargitafürdő területén áthaladó megyei úton csütörtök délután. A csíkszeredai önkéntes tűzoltók távolították el a fát, azóta újraindult a forgalom mindkét irányban.
szóljon hozzá!