
Fotó: Veres Nándor
A szépvízi tóban a tiltás ellenére is sokan fürödtek vasárnap, többnyire turisták.Az Olt Vízügyi Igazgatóság a csendőrséggel és a rendőrséggel közösen próbálja távol tartani a fürdőzöket a tótól.
2013. június 24., 16:272013. június 24., 16:27
2013. június 24., 18:302013. június 24., 18:30
A szépvízi gyűjtőtóban előszeretettel mártóznak meg főként más megyéből érkező turisták, vasárnap is kocsikkal, sátorral telepedtek meg a tó közelében, a víztározóban pedig megfürödtek, mintha strandon lennének, csak azzal a különbséggel, hogy nem kellett belépőt fizetni, csupán a kerítésen tátongó lyukon átmászni. Idén is, akárcsak tavaly, szerződést köt az Olt Vízügyi Igazgatóság a rendfenntartókkal, ugyanis egyenruhásokkal hatékonyabban tudnak fellépni a törvénytelenül fürdőzők ellen.
„Nehéz folyton ellenőrizni, két emberünk figyeli állandóan a tavat, de elsősorban a vízmérés a fő feladatuk, ezért is fogjuk a jövő héttől ismét felkérni a csendőrséget és rendőrséget, illetve a szépvízi önkormányzatot, hogy működjenek velünk együtt, mert így hatékonyabban tudjuk felülvigyázni a víztározót” – tájékoztatott Miklós Géza, az Olt Vízügyi Igazgatóság csíkszeredai szakaszmérnökségének igazgatója.
A piknikező helyek kialakítása megoldás lehet a vízszennyezés visszaszorítására. „Cibrefürdőn, valamint a borzsovai fürdőn építtetünk ki piknikező helyeket, a tó mellett közvetlen viszont nem lehet piknikező helyet kialakítani, mert magánterület” – magyarázta Ferencz Tibor, Szépvíz polgármestere.
A szépvízi tó biztosítja Csíkszereda és a környékbeli falvak ivóvizét. A benne való fürdőzés szigorúan tilos.
Autójavító műhelyben keletkezett tűzhöz riasztották csütörtök este a csíkszeredai tűzoltókat.
Egy héten belül háromszor is ittas vezetés és baleset miatt került a Hargita megyei rendőrség látókörébe egy külföldi férfi.
Egy 50 éves, csíkmadarasi férfit állítottak meg ellenőrzésre Csíkszeredában szerdán reggel a rendőrök. Amint kiderült, ittasan vezette az autóját.
Nyitva hagyott ajtókon és kapukon át jutottak be ismeretlenek több csíkdánfalvi házba a húsvéti ünnepek idején. Volt, ahonnan készpénzt vittek el, máshol sikertelen behatolási kísérlet történt, a rendőrség pedig több ügyben is nyomozást indított.
A megszokottól eltérően még el sem kezdődött a Csíkszeredában megszokott általános tavaszi nagytakarítás, amelynek megszervezését akadályozza, hogy nincs költségvetés. A hónap második felében viszont lesz erre lehetőség.
Ismét benőtte a nád az egykori csíkszeredai Suta-tavat, miközben 19 évvel a lecsapolása után továbbra sem kezdődtek újra a rehabilitációs munkálatok. A közbeszerzési eljárás ugyan újraindult, de az eredményt megóvták, így a kivitelezés ismét várat magára.
Négy éve avatták fel a magyar állami támogatással épült gyimesbükki óvodát, amely mára megtelt élettel. A kezdeti nehézségek után ma már 70 gyermek tanul itt, az intézmény pedig a helyi közösség megmaradásának egyik záloga lett.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Ingyenes vércukormérést szervez kedden és szerdán délután négy órától a Hargita Megyei Vöröskereszt a csíkszeredai Szabadság téren.
Hajnali keresztúttól az esti feltámadási körmenetig részletes rend szerint zajlik a húsvéti ünnepkör Csíksomlyón, miközben Csíkcsobotfalván a népszokások is élő közösségi élményt kínálnak.
szóljon hozzá!