
Fotó: Rab Zoltán
A hagyományokhoz híven, idén is megtartják a Bözödújfalusi találkozót augusztus első szombatján. A rendezvény az elmúlt évekhez hasonlóan meghitt, csendes esemény lesz.
2023. augusztus 01., 12:332023. augusztus 01., 12:33
2023. augusztus 01., 12:422023. augusztus 01., 12:42
Az elárasztott falu egykori lakói, illetve az innen származók immár több évtizede augusztus első szombatján gyűlnek össze találkozni, emlékezni, és ez idén sem lesz másként.
Az Erdőszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Bözödújfaluért Egyesület által szervezett találkozó az elmúlt alkalmakkor is megszokott program szerint zajlik majd.
Fotó: Rab Zoltán
Ezt követően megemlékeznek az elhunytakról, majd Csibi Attila Zoltán, Erdőszentgyörgy polgármestere mond beszédet.
A falurombolás áldozatául esett, víz alá került falu közelében több éve elkezdődött egy templom – az Összetartozás Temploma – építése.
Fotó: Rab Zoltán
Az építkezés továbbra is folyamatban van, átadására még várni kell – tudtuk meg.
A betegszabadságok 85 százalékát a magánszektorban dolgozók számára írták fel, de ez nem jelenti azt, hogy az állami szférában dolgozók sokkal ritkábban betegednek meg. Az viszont valós különbség, hogy a közszférában hosszabbak a betegszabadságok.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
szóljon hozzá!