
Archív
Fotó: Veres Nándor
Beindította a fűtést Csíkszeredában a Goscom Rt. távhőszolgáltató vállalat, miután az elmúlt napokban jelentősen csökkent a hőmérséklet.
2018. szeptember 28., 14:342018. szeptember 28., 14:34
A mintegy kétezer lakás fűtését ellátó vállalat igazgatója, Reisz Attila az Agerpres hírügynökségnek nyilatkozva elmondta, egyelőre megszabott program szerint, azaz 6 és 9, illetve 18 és 21 óra között fűtenek. A szolgáltatás beindítását a lakótársulások képviselői kérték, mivel az elmúlt napokban nagyon hideg volt Csíkszeredában, de
– mondta Reisz. Néhány napja a kórházban és az iskolákban is beindították a távfűtést.

Mínusz 8 Celsius-fokot mértek csütörtök reggel Csíkszeredában, itt volt a leghidegebb az országban – közölte az Agerpres hírügynökség.
Csíkszeredában az elmúlt három reggel fagypont alá süllyedt a hőmérséklet, csütörtökön például mínusz 8 Celsius-fokot mértek.
A statisztikák szerint a hargitai megyeszékhelyen évente több mint kétszáz nap van szükség fűtésre, ezért sokan úgy döntöttek, hogy leválnak a távhőszolgáltatási hálózatról, és saját hőközpontot szereltettek.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülőfalujában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
szóljon hozzá!