Két éve veszélyeztette az emberek életét a most leterített medve
Fotó: Hubertus Vadásztársaság
Az emberekre is rárontott a Szentábrahámon garázdálkodó nőstény medve hétfőn éjjel, így a sikertelen altatási kísérlet és riasztás után kénytelen volt kiadni a kilövési parancsot az összeállt bizottság vezetője. A nagyvadnak két felnőtt bocsa volt.
2024. május 07., 11:482024. május 07., 11:48
2024. május 07., 13:452024. május 07., 13:45
Több mint két éve folyamatosan bejárt az udvarhelyszéki Szentábrahámra egy kifejlett medve és két bocsa, a vadak a lakókat és azok vagyonát is veszélyeztették – tudtuk meg Fazakas Attilától, a Hubertus Vadásztársaság igazgatójától. Mint mondta,
Négy medve jelenlétét jelentették Székelykeresztúrról a hatóságiaknak kedden röviddel délelőtt 11 óra után – tájékoztat rövid közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
Ezt Simó Dezső, a község polgármestere is megerősítette nekünk, jelezve, hogy
„Délben az emberek az úton sétáltak, a munkások aszfaltoztak, de ez sem zavarta a vadakat, amelyek bátran bejöttek a településre. A legrosszabb pedig az, hogy mindannyiszor agresszíven viselkedett az anyamedve, veszélyeztetve a lakókat” – magyarázta.
Többször támadt már lövétei gazdák jószágaira az a medve, amelyet hétfőn hajnalban már nem is tudtak elkergetni a hatóságok egy tyúkól közeléből. Kénytelenek voltak kiadni a kilövéshez szükséges parancsot.
Fazakas közölte, hogy eddig sem volt egyszerű elriasztani a vadakat, amelyek egyáltalán nem féltek az emberektől, de
„Az előző napokban riasztólövéseket adtuk le az egyedre, így azt gondoltuk, hogy néhány hétig nem is találkozunk velük. Sajnos ez nem így lett” – mesélte. A 112-es segélyhívószámon tett bejelentés nyomán a helyszínre érkezetek a csendőrség, a polgármesteri hivatal és a vadásztársulat munkatársai, továbbá egy állatorvos.
A vadásztársulat igazgatója, illetve a polgármester is arról számoltak be, hogy
A bizottság tagjai egyetértettek abban, hogy le kell teríteni a példányt, ezt pedig végre is hajtották.
Súlyosan sérült medvéről érkezett bejelentés Felsősófalváról hétfőn reggel a 112-es segélyhívó számra – az állatorvos, a törvényesen összeállt bizottsággal folytatott megbeszélés alapján kénytelen volt végleg elaltatni az egyedet.
A Hubertus Vadásztársaság igazgatója arról is beszélt lapunknak, hogy jól ismerték a kilőtt medvét, amely több mint két éve bocsozott le Szentábrahám határában.
Nem tágítanak a településre bejáró medvék Csíkszereda határából és Nyikómalomfalváról. Szombat este Ro-Alerten riasztották a csíkszeredaiakat, hogy medve jár Csíkszereda szécsenyi részén.
„Most már igyekezett elhagyni bocsait az anyamedve, így nem okoztunk kárt a kilövéssel. A fiatal vadak most már önállóan is megélnek. A gond csak az, hogy
– magyarázta a szakember.
Családtagok, kollégák, ismerősök, a magyar főkonzul, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Sepsiszentgyörgy polgármestere jelenlétében hat székelyföldi „lámpás ember” vette át a magyar államelnök által adományozott kitüntetést.
Jelentős összeget fektethet be az egyetemekkel és más szakmai szervezetekkel együttműködő Zetelaka Erdőrendészeti Hivatal a fákat pusztító betűzőszúk kutatására. A cél az, hogy tanulmányt állítsanak össze a kártevők populációjának kordában tartására.
A koalíció sorsa múlhat azon, hogy miként viszonyulnak a kormánypártok a bukaresti időközi főpolgármester-választáshoz – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke.
Romániában legkésőbb 2027 elejére beindul a gazdasági növekedés – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Három pilléren alapuló gazdaságélénkítő tervet dolgozott ki a Szociáldemokrata Párt (PSD), amit meg fog vitatni a szakszervezetekkel, a munkáltatókkal és a koalíciós partnerekkel – jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Sorin Grindeanu.
Jóváhagyta csütörtöki ülésén a Bolojan-kabinet a kübekházi és az óbébai gyorsforgalmi út összekötéséről szóló román-magyar kormánymegállapodás előkészítését és aláírását.
Az év végéig 250 lejes élelmiszer-utalványokban részesülnek az alacsony jövedelmű személyek és 500 lejes szociális utalványokban a hátrányos helyzetű iskolások – jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru.
A tizedik alkalommal megszervezett Ő az út! Keresztény Ifjúsági Fesztivál egy alternatívát mutat a fiataloknak, egy olyan utat, amellyel nem találkoznak a világhálón – mondta a fesztivál ötletgazdája csütörtökön Marosvásárhelyen.
A három országos tanügyi szakszervezeti szövetség csütörtökön bejelentette, hogy a vezető testületeik hamarosan javaslatot tesznek a szakszervezeti tagoknak a következő tiltakozó akciók időpontjára és formájára.
E héttől, azaz szeptember 8-tól megszűnt a sepsiszentgyörgyi parkolás készpénzes fizetésének lehetősége, azt csak SMS-sel vagy a T Park alkalmazással lehet kifizetni. Ez kényelmetlenül érinti az idősebb autóvezetőket.
szóljon hozzá!