
Fotó: Veres Nándor
Nem az a lényeg, hogy az első tíz méteren ki a leggyorsabb, hanem az, hogy ki érkezik elsőként célba – hangzott el az útravaló. Kilenc gyermek-, valamint ifi váltócsapat rajtolt az oklándi határból. A Dungó-feredői célnál, illetve a rönkcipelés után kiderült, merre vándorol a serleg, ki lesz jövőben a baráti vetélkedő házigazdája.
2020. január 18., 20:382020. január 18., 20:38
Tavaly az oklándi Kelemen Imre Általános Iskola érdemelte ki a vándorkupát, így idén a Comité Egyesülettel karöltve ők látták vendégül a Fuss velünk! című sportrendezvény résztvevőit.
A helyi elhelyezőközpont udvarán meleg teával és zsíros kenyérrel fogadták a vendégeket: a székelykeresztúri, súlyosan fogyatékos gyermekek elhelyező központjának képviselőit, a csíkszeredai szociális szolgáltatási központ versenyzőit, az oltszemi elhelyezőközpont gyermekeit, valamint a székelykeresztúri 1-es számú családi típusú elhelyezőközpont csapatát és kísérőiket.
Fotó: Veres Nándor
A kezdetektől, majd’ tíz éve a verseny főszervezője és támogatója Baranyai József a hegyeshalmi HSC 1931 képviseletében, aki idén is 15–16 évesekből álló futókkal együtt érkezett Oklándra. Cseke Rozália, a Comité Egyesület elnöke örömének adott hangot, hogy ismét együtt van a baráti versenymezőny: kimozdulnak otthonról, sportolnak és megismerik egymást.
A téli találkozó egyik fénypontja a bemelegítés volt. Kiváló hangulatban készültek a fizikai erőpróbára – ezúttal nagy körben, mégis egyénileg. Noha mindannyian egyenlő esélyekkel indultak az oklándi temető alatti startszalagtól, a kisebbekkel kezdték a váltót, hiszen a Dungó-feredő felé vezető, 3,5 kilométeres távon a harmadik és negyedik szakasz volt az erőt próbálóbb.
Fotó: Veres Nándor
Gyönyörű napsütésben vágtak neki az együttműködést és egyéni teljesítményt egyaránt megkívánó etapoknak. A fel-feltámadó szél hol segítette, hol pedig hátráltatta a futó fiúkat, lányokat. Autó is kísérte a versenymezőnyt, de senki nem szorult segítségre.
Réten, emelkedőn át mindannyian beértek a célba, ahol sokféle finomság, dicséret, meleg ebéd és pánkó várta őket. A kicsi korosztályban az oltszemiek jeleskedtek, a nagyoknál a hegyeshalmi csapat.
Fotó: Veres Nándor
A pihenő után következett a második megmérettetés, a rönkcipelés. Ennek a versenyszámnak nincs szabálya, a csapattagok döntötték el, milyen módszerrel tudnak együtt célba érni.
A pihenőidben, míg az általuk hozott sereglegeket, érmeket és egyéb ajándékokat csoportosítgatta, Baranyi Józseffel beszélgettünk. Számára nagyon fontos az erdélyiekkel való kapcsolattartás. Hegyeshalom nem csak testvértelepülése Oklándnak, hanem mindig hazaérkezik oda. A verseny sok évvel ezelőtti elindítása óta egyszer sem hiányoztak a hegyeshalmi HSC 1931 ifjai, és amíg a lehetőségeik engedik, füttyenteni sem kell, jönnek. Segítenek a lebonyolításban, és a jutalmakat is ők hozzák. Természetesen az édességet is, hiszen a versenyzők „mégiscsak gyermekek”.
Fotó: Veres Nándor
A kilenc, négy-négyfős csapat közül a díjazásnál Baranyi József kiemelte a székelykeresztúri elhelyező központ képviselőit, „szíve csücskének” nevezve őket. Kézfogást ábrázoló trófeával köszönte meg nekik, hogy jelen vannak – különdíjként, idén is, aranyéremben részesültek.
Eredményhirdetés után a korosztályos lány- és fiúcsapatok az emléklapok és oklevelek mellett kupákat, érmeket, édességajándékokat, írószereket vettek át. A vándorkupát szombattól egy éven át a hegyeshalmi nyertesek birtokolják, akik minden versenyzőt és kísérőt várnak jövőben az ott esedékes téli találkozóra.
Fotó: Veres Nándor
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!