
Antal Lóránt. Ő lesz Verestóy Attila utódja a parlamentben
Antal István, volt parlamenti képviselő fia, Antal Lóránt megerősítette lapunknak, hogy alapos mérlegelés után meghozta a döntést, és vállalja a szenátori tisztséget.
2018. február 05., 16:182018. február 05., 16:18
„A következő hetekben az ehhez szükséges adminisztratív ügyek elrendezésével, azok lezárásával fogok foglalkozni, ezt követően részletes tájékoztatást adok a további lépésekről és a terveimről” – mondta el a politikus. Hozzátette:
Mint ismeretes, Verestóy Attila halálával betöltetlen lett Hargita megye szenátori tisztsége. A 2016 decemberében megrendezett parlamenti választásokon az RMDSZ szenátori listáján Verestóy Attila, Tánczos Barna, Antal Lóránt és Portik Erzsébet-Edit szerepeltek, közülük a két első nyert mandátumot.
A székelyudvarhelyi 37 éves Antal Lóránt vállalkozó, politikai szerepvállalása előtt ifjúsági tevékenységet folytatott, évekig ő vezette a Magyar Ifjúsági Értekezletet.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
5 hozzászólás