
Fotó: Boda L. Gergely
A Marosvásárhely szégyenfoltjaként is emlegetett Grand szállodában jövő héten kezdik meg a felújítási munkálatokat. A nagy lélegzetű tervekről tegnap számolt be a sajtónak a tulajdonos, Claudia Pescar és a tervezőnő, Adriana Raus.
2009. november 26., 19:042009. november 26., 19:04
2009. november 26., 19:442009. november 26., 19:44
Fotó: Boda L. Gergely
Claudia Pescar 2007-től tulajdonosa az ingatlannak és már akkor csapatot toborzott, amely közösen kidolgozta a felújítási terveket. Majd egy gyulafehérvári pályázatíró céggel megíratta az igencsak nagy lélegzetű uniós projektet. A 15.997.775 lej értékű terv elnyerte az uniós bizottság tetszését, így arról döntöttek, hogy 9.439.944 lejes vissza nem térítendő támogatással segítik a kivitelezést.
Az átépítés során négy csillagos szállodává alakítják a jelenlegi „romhalmazt”. Adriana Raus tervező elmondta, hogy a projekt elkészítésekor figyelembe vették a jellegzetes marosvásárhelyi épületeket (városháza, Kultúrpalota, Nemzeti Színház) és arra törekedtek, hogy a felújított szálloda ne üssön el ezektől. Míg a külső épületrészen nem sok változás lesz, a belsőt teljesen átalakítják. „Azt szeretnénk, hogy a felújított, átalakított Grand szállodával szebb legyen a város. Hogy a turisták, amikor hazamennek, elégedetten azt mondják: szép városban voltunk, ahol sok látnivaló volt és jók a szolgáltatások” – hangoztatta a tervezőnő.
A tulajdonosnő beszédében azt hangsúlyozta, hogy a terv elkészítésekor arra törekedtek, hogy ne csak egy egyszerű négy csillagos szállodát „álmodjanak meg”, hanem egy olyan turisztikai központot, amely nincs az egész régióban. „Megpróbáltunk minden olyan szolgáltatást belefoglalni a választékba, ami eddig hiányzott. Az sem mellékes, hogy már a felújítás alatt helyi munkaerőt foglalkoztatunk, később pedig 126 alkalmazottunk lesz. A munkálatokat a jövő héten kezdjük el és előreláthatóan 2011 tavaszán nyitjuk meg a szállodát” – mondta Claudia Pescar.
A folyók nem biztonságos fürdőhelyek, hanem olyan vizek, amelyek akár néhány másodperc alatt is halálos veszélyt jelenthetnek még a tapasztalt úszók számára is – figyelmeztetnek a szakemberek.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
Forgalomkorlátozások várhatók Erdőszentgyörgyön és a Bözödújfalusi-tó környékén vasárnap a nemzetközi Transylvania Triathlon Fesztival miatt.
Felvonulást és ünnepséget szervez a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szombaton Marosvásárhelyen a nemzeti lobogó napja alkalmából. A városnapokkal egy időben zajló eseményre George Simion pártelnököt is várják.
Személyautót sodort el a vonat a Maros megyei Bánffytanya településnél szerda délután. A szerencsés kimenetelű vasúti balesetben senki sem sérült meg.
Tűzesethez vonultak ki a szászrégeni hivatásos tűzoltók csütörtök délután a Maros megyei Görgényoroszfaluba, miután egy faipari vállalkozás fűrészportároló silójában tűz keletkezett.
Tűz ütött ki szerdán egy koronkai irodaházban. Az épületből 19 személy időben kijutott, két füstöt belélegzett embert pedig a helyszínen láttak el a mentősök.
Mintegy húsz négyzetméteren égett egy lakóház tetőszerkezete szerda reggel Maroskeresztúron. Az épületben négy ember tartózkodott, köztük egy fogyatékkal élő ember is, akiket a helyszínen lévő lakosok még biztonságban kimenekítettek.
Az A8-as autópálya Marosvásárhely és Nyárádszereda közti szakasza mintegy 50 százalékban elkészült, a 24 kilométeres sztrádát 2027 első felében adhatják át a forgalomnak – jelentette be kedden Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára.