
Kinevezése óta először tett hivatalos látogatást Marosvásárhelyen Magyarország csíkszeredai főkonzulja, dr. Zsigmond Barna Pál. A magas rangú diplomata a város szülöttje.
2011. május 01., 14:022011. május 01., 14:02
2011. május 02., 09:322011. május 02., 09:32
A prefektussal, a város és a megye elöljáróival, valamint a politikai pártok helyi szervezeteinek vezetőivel is találkozott dr. Zsigmond Barna Pál. Látogatásának célja a román-magyar kapcsolatok, valamint Marosvásárhely és öt magyarországi testvértelepülése viszonyának áttekintése. A marosvásárhelyi születésű magas rangú diplomata ellátogatott egykori iskolájába, a Bolyai Líceumba is, ahol 12 évig „koptatta a padot”, mielőtt 1990-ben Magyarországra költözött. A főkonzul ellátogatott a Klastrom (Mihai Viteazul) utca 40. szám alatti Demokrácia Központba, ahol a honosítás körüli teendőkről érdeklődött. Az irodát működtető Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Maros megyei szervezetének elnöke, Jakab István elmondta, a főkonzul elégedettnek mutatkozott a marosvásárhelyi Demokrácia Központ tevékenységével, és megköszönte a magyar állampolgárság megszerzésében nyújtott támogatást. A csíkszeredai főkonzulátus elsődleges célja a székelyföldi érdeklődők kiszolgálása, Marosvásárhely pedig a történelmi Székelyföld fővárosaként, valamint szülővárosként szerepelt dr. Zsigmond Barna „napirendjén”.
Idén immár 11. alkalommal szervezik meg Maros megyében a Szakrális Maratont, amelyen lehetőség van közös imádkozásra, zarándoklatra.
Még érvényes volt szerda délután a hulladékgazdálkodási vállalat és a marosvásárhelyi városháza közötti szerződés – áll a polgármesteri hivatal tájékoztatásában, hozzátéve, az Országos Közbeszerzési Jogorvoslati Tanácstól nem kaptak más értesítést.
Akár évi tízezer lejt is fizethetnek a jövőben azok a tehergépkocsi-tulajdonosok, akik Nyárádszereda utcáin kívánnak közlekedni. A városháza ugyanis úthasználati díjat vezetett be a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű gépjárművek számára.
Visszatért dolgozni háromszáz alkalmazott a marosvásárhelyi vegyipari kombinátba hétfőtől, míg hatszázan továbbra is a július végéig meghosszabbított felmondási idejüket töltik. A visszahívott dolgozók a termelés újraindítását készítik elő.
Négy helyszín, két színpad és kétmillió lej – ezek a legfontosabb tudnivalók az idei, június 25. és 28. közötti, immár 29. alkalommal megszervezett marosvásárhelyi városnapoktól. Íme néhány fellépő: Follow the Flow, Șuie Paparude, Blahalouisiana, Voltaj.
Beindítaná a Maros HÉV Egyesület a Szászrégen–Marosvásárhely–Marosludas közötti helyi érdekeltségű vonatot, de ehhez az érintett önkormányzatok anyagi hozzájárulására is szükség van. A napokban több településen is szavaznak majd a kérdésben.
Módosította a kulturális események támogatási szabályzatát Marosvásárhely képviselő-testülete, így a nagy fesztiválokat ezentúl nem partneri szerződéssel, hanem pályázati úton támogathatják a költségvetésből. A megyei tanácsnál még keresik a megoldást.
Egy állattartó gazdaság közelében találtak rá egy 57 éves, Etédről származó férfi holttestére vasárnap este Maros megyében.
Népszavazással váltották le a Maros megyei Mezőszengyel polgármesterét: a vasárnapi referendumon 594-en támogatták Vasile Grec menesztését, 544-en ellene szavaztak. A községet az új választásokig ideiglenesen az alpolgármester vezeti.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!