
Fotó: Zátyi Tibor
Csütörtök hajnalban egyelőre ismeretlen tettes betörte a székelyudvarhelyi sportcsarnok főbejárata mellett található ablakot.
2011. február 10., 19:022011. február 10., 19:02
2011. február 11., 10:282011. február 11., 10:28
A 14 centiméteres átmérőjű kőre az elkövető egy levelet is ráerősített, amiben a fiatal sportolók egészségével kapcsolatos aggodalmát fejtette ki. A magyar helyesírási hibáktól hemzsegő üzenetben a tettes felrója azt is, hogy a gyerekeket nem vetik alá orvosi vizsgálatoknak. „Az esetet jelentettem a rendőrségnek, már nyomoznak az ügyben, ujjlenyomatot is találtak a nyomtatott üzeneten. Valószínűleg pszichikai problémákkal küzd a tettes, mivel már húsz éve van orvosunk, engedélye nélkül a sportolók nem léphetnének a pályára. Az ablakot rögtön kicseréltük, 300 lejbe került” – mondta Vlad Liviu, a városi sportcsarnok vezetője.
Vasúti pályafelújítási munkálatok miatt augusztus közepén vonatpótló buszok szállítják az utasokat a Székelyudvarhely–Segesvár vasútvonalon.
Tizenkettedik alkalommal szervezik meg a Nyikómalomfalvi Hagyományőrző Kézműves Tábort, ahol a gyerekek a székely népi hagyományokkal, kézműves mesterségekkel és különböző művészeti foglalkozásokkal ismerkedhetnek meg augusztus 10. és 14. között.
Új finanszírozási szerződést írt alá Székelykeresztúr önkormányzata és a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség a vállalkozói inkubátorház megvalósítására. A korábban meghiúsult projektet most új pályázati ciklusban indítják újra.
Székelyudvarhelyen mutatják be ismét múzeumi környezetben a Magyar Menyasszony című, díjnyertes kiállítást. A Haáz Rezső Múzeumban augusztus 7-én nyíló tárlatot helyi gyűjteményekből kölcsönzött tárgyak is gazdagítják.
Ismét medvét észleltek Székelyudvarhelyen: kedden éjszaka a Szentimre utcában tűnt fel a nagyvad, a lakosságot Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a hatóságok.
Hárombocsos anyamedve járt a székelyudvarhelyi Malom utcában vasárnap éjszaka. A vadállat kukákat borogatott, majd a Sétatéren át menekült el. Szombaton és vasárnap a Medvék utcából és az Éltetőkút utcából is érkezett riasztás.
Három napon át változatos programokkal telik meg Székelykeresztúr, ahol augusztus 7. és 9. között rendezik meg a Keresztúri Városnapokat.
Térkövezik a református templom előtti teret Agyagfalván, miközben több útszakaszon is zajlanak a felújítások. Egy korábbi munkálat során látványosan megrongálódtak az utak az udvarhelyi településen, és az önkormányzatnak jelentős önrészt kell vállalnia.
Baleset történt Szentegyháza csíkszeredai kijáratától nem messze a 13A jelzésű országúton csütörtök délután.
Negyven férőhelyes bölcsőde épült meg Parajd Mánya-kert nevű részén, ahol tizennyolc alkalmazott fog dolgozni. A létesítmény reménysugár lehet a bányakatasztrófa által sújtott községnek.
szóljon hozzá!