
Elkezdődött szeptember, bele kell törődnünk, hogy érkezik a lehűlés és a ködös időjárás. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A következő két hét első napjaiban kánikula, majd lehűlés várható, esőkre főként Dobrudzsában, Munténiában, Olténiában és a hegyekben lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szeptember 2-15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2024. szeptember 02., 14:152024. szeptember 02., 14:15
2024. szeptember 02., 14:182024. szeptember 02., 14:18
A hétfőn közzétett prognózis szerint a Bánságban és Körösvidéken az első napokban kánikula lesz, a csúcshőmérsékletek regionális átlaga eléri majd a 35 Celsius-fokot. Szeptember 5-10. között enyhül a hőség, a nappali maximumok 30-32 fok körül alakulnak. Utána folytatódik a lehűlés, és
Szeptember 2-11. között 15-16 fokos, utána 14 fok körüli éjszakai minimumok várhatók
– ismerteti az előrejelzést az Agerpres.
Erdélyben szeptember 5-ig meleg idő lesz, 30-31 fokos csúcshőmérsékleti átlagokkal.
Utána folytatódik a lehűlés, és a jövő hét végére a csúcshőmérsékletek regionális átlaga 24 fokra csökken. A két hét alatt éjszaka 12-13 Celsius-fokra hűl le a levegő.
A hegyekben szeptember 5-ig a csúcshőmérsékletek átlaga 22-23 Celsius-fok körül alakul, majd szeptember 10-ig ez az érték lecsökken 20 fokra.
Az éjszakai minimumok a két hét alatt 8-12 fok között váltakoznak. Szeptember 5-15. között nagyobb a csapadékhullás valószínűsége.
Fagyos időre, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat. Hargita és Kovászna megyében is lehűl az idő.
Tavaly 32,743 milliárd euró volt a román külkereskedelmi mérleg hiánya, 2 százalékkal, azaz 673 millió euróval kisebb, mint 2024-ben – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn.
A gyalui víztározóba esett férfit keresnek a búvárok – közölte hétfő reggel a Kolozs megyei katasztrófavédelem.
Általános sztrájk kirobbantására készül a polgármesteri hivatalokban dolgozók szakszervezete a kormány által tervezett megszorítások miatt. Keddre kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett az érdekvédelmi tömörülés.
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
szóljon hozzá!