A helyi önkormányzat már több rendezvényt is tartott a strand területén. Archív
Fotó: László Ildikó
Termál Liget Szentegyháza néven indul újra az egykori Szentegyháza Gyöngyeként ismert szentegyházi termálstrand a hétvégén. A strandot az önkormányzat peres úton kapta vissza.
2025. június 27., 10:282025. június 27., 10:28
Tavaly március 27-én másodfokon is megnyerte a szentegyházi városvezetés a helyi strandot működtető cég elleni kilakoltatási pert.
Másodfokon is megnyerte a szentegyházi városvezetés a helyi strandot működtető cég elleni kilakoltatási pert, az ítélet végleges – jelentette be Facebook-oldalán Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere.
A működtető a városvezetés szerint 15 év alatt nem valósította meg a területen a szerződésben ígért beruházásokat, így a városvezetés peres úton, jogerős döntéssel kapta vissza a létesítményt. Időközben
Az elmúlt évben több önkormányzati rendezvénynek is helyet adott a strand, többek között 2024 és 2025 június elsején itt tartották az önkormányzat által összefogott gyermeknapi programokat.
A július 4-én, vagyis jövő pénteken megnyíló Termál Liget Szentegyháza ünnepélyes megnyitóját 19 órától tartják, de a kapuk már 14 órától kinyílnak azok számára, akik elsőként élveznék a létesítmény nyújtotta élményeket.
– olvasható a szentegyházi önkormányzat által közzétett meghívóban. A 19 órás megnyitót a helyi Gold Band együttes koncertje koronázza meg.
„Bár július 4-én megnyitjuk a kaput a vendégek előtt, fontos tudni, hogy a fejlesztések és munkálatok továbbra is párhuzamosan zajlanak.
– olvasható az önkormányzat által közzétett meghívóban.
Holtan találták meg a rendőrök kedd este azt az Arad megyei férfit, akinek eltűnését a családja kedden jelentette, és aki ellen büntetőeljárás volt folyamatban a szépfalui (Frumușeni) gyerekotthonban elkövetett bántalmazás ügyében.
Ártámogatott és térítésmentes, eredeti áron viszont nagyon drága gyógyszerekkel üzérkedő, orvosokat és gyógyszerészeket is magában foglaló szervezett bűnözői csoport tagjaira csaptak le szerdán a hatóságok Romániában.
Tizenhat megye összesen 32 településén és a fővárosban okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztatott szerda reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Már nem szerepel Székelyföld az Országos Meteorológiai Szolgálat következő figyelmeztető előrejelzésében, amelyből kiderül, hogy déli irányba tolódnak az esőfelhők.
Tizenhárom éve bérli Hargita Megye Tanácsa a Kájoni János Megyei Könyvtár épületét, jelenleg havonta közel 9000 euróért. A megyei önkormányzatnak most lehetősége nyílt megvásárolni az ingatlant 2,3 millió euróért, ezt három év alatt fizetnék ki.
Két napja tűzoltók, csendőrök, hegyimentők, pilóták, rendőrök és a helyi hatóságok képviselői megszakítás nélkül dolgoznak, hogy segítsék az árvíz sújtotta közösségeket Moldvában.
Egy ház udvarát és alagsorát is víz öntötte el Székelyudvarhelyen szerdán reggelre.
Legfontosabb követeléseire ígéretet kapott a kormány képviselőitől az önkormányzati alkalmazottak szakszervezete kedden délután. Átmenetileg felfüggesztették a tiltakozást, így nem bénul le szerdától a helyi közigazgatás egy része.
Halálra gázolt a vonat kedd este egy 67 éves nőt a Szeben megyei Mikeszászán (Micăsasa) – közölte a megyei rendőrség.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) kedden kijelentette, hogy a kormánynak a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát és a nyugdíjak összegét módosító intézkedéstervezetei alkotmányellenesek.
szóljon hozzá!