
Fotó: Pál Gábor
Másodfokon is megnyerte a szentegyházi városvezetés a helyi strandot működtető cég elleni kilakoltatási pert, az ítélet végleges – jelentette be Facebook-oldalán Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere. A Marosvásárhelyi Táblabíróság által kiközölt ítélet jogerős.
2024. március 27., 17:052024. március 27., 17:05
Mint arról korábban beszámoltunk, Szentegyháza önkormányzata még 2004-ben versenytárgyalás nyomán adta 49 évre haszonbérbe a város határában fekvő strandot egy cégcsoportnak, amelynek három helybeli vállalkozás mellett 51 százalékos részesedéssel egy magyarországi cég is tagja volt.

Nemcsak a hosszú távú bérleti jogot megszerző cégcsoport alakult át, de a szerződésben vállalt beruházások sem történtek meg a Szentegyháza Gyöngye fürdőnél. A város a pereskedés után saját kezébe venné a létesítményt.
A szentegyházi önkormányzat tavaly egy másik bírósági eljárást is kezdeményezett a strand területét elfoglaló cég kilakoltatása érdekében. A per a Székelyudvarhelyi Bíróságon kezdődött, amely július 31-én kihirdetett ítéletében helyt adott az önkormányzat keresetének, elrendelve a kilakoltatást.
Akkor a szentegyházi városvezető úgy nyilatkozott, hogy, amennyiben a folyamat lezárul, és város birtokba tudja venni a fürdőt, akkor ők működtetnék, várhatóan egy önkormányzati tulajdonú céget bíznak majd meg ezzel.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
Nem született megoldás a politikai válság rendezésére a Nicușor Dan államfővel a Cotroceni-palotában folytatott csaknem kétórás egyeztetésen, és miniszterelnök-jelöltekről sem esett szó – közölte a találkozó után Sorin Grindeanu.
Megkezdődik a Săvinești utca felújítása Marosvásárhelyen, miután befejeződtek a víz- és gázvezetékek cseréjével kapcsolatos munkálatok.
Ezen a héten benyújtottuk az európai uniós támogatási kérelmet a körgyűrű 3-as és 6-os szakaszára. A beruházás összértéke több mint 538 millió lej.
Gulyás Gergely lemond a Fidesz frakcióvezetői posztjáról, a Fidesz és a KDNP pedig bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését – írja az MTI.
Viharokkal tarkított, változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, július 13–26. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből hétfőre virradóra a Hunyad megyei hegyimentők.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 12 megyére és Bukarestre.
szóljon hozzá!