A Szentegyháza Gyöngye termálfürdőt a jövőben az önkormányzat szeretné működtetni. Archív
Fotó: Rédai Attila
Nemcsak a hosszú távú bérleti jogot megszerző cégcsoport alakult át, de a szerződésben vállalt beruházások sem történtek meg a Szentegyháza Gyöngye fürdőnél, ezért volt szükség a haszonbérleti szerződés felbontását és a működtető cég kilakoltatását célzó bírósági eljárásra – tudtuk meg Szentegyháza polgármesterétől, aki szerint a város saját kezébe venné a létesítményt.
2023. augusztus 02., 20:582023. augusztus 02., 20:58
2023. augusztus 02., 21:002023. augusztus 02., 21:00
Lőrincz Csaba szentegyházi polgármester kedden hozta nyilvánosságra, hogy
A Székelyudvarhelyi Bíróság által hozott mostani ítélet ellen még van lehetőség fellebbezni, ugyanakkor
Szentegyháza önkormányzata még 2004-ben versenytárgyalás nyomán adta 49 évre haszonbérbe a város határában fekvő strandot egy cégcsoportnak, amelynek három helybeli vállalkozás mellett 51 százalékos részesedéssel egy magyarországi cég is tagja volt.
– ismertette a városvezető.
Új korszak kezdődhet a Szentegyháza Gyöngye termálfürdő, a városi strand életében – jelentette be Facebook-oldalán Lőrincz Csaba, a kisváros polgármestere. Mint írja, 19 év után visszakerül a strand a városhoz.
A beruházások viszont nem történtek meg, ugyanakkor létrehoztak egy ötödik céget, amely átvéve a feladatot a többiektől, működtette a fürdőt, ennek viszont nem volt jogi kapcsolata az önkormányzattal.
– emlékeztetett Lőrincz Csaba. Elmondta azt is, hogy
A szentegyházi önkormányzat először 2011-ben indított pert a haszonbérleti szerződés felbontása érdekében, miután nem tudták rendezni a helyzetet a céggel, ez az eljárás azonban, miután más polgármester került a város élére, nem folytatódott. 2019-ben ezért elölről kellett kezdeni a pereskedést – Lőrincz Csaba szerint
A perben tavaly márciusban a város javára döntött a Hargita Megyei Törvényszék, a haszonbérleti szerződés felbontásáról rendelkezve, ezt fellebbezés után tavaly decemberben a Marosvásárhelyi Ítélőtábla is helybenhagyta. Ez viszont még nem a jogerős végzés, mert egy második fellebbezésre is volt lehetőség. A cég ezt megtette,
A szentegyházi önkormányzat idén januárban egy másik bírósági eljárást is kezdeményezett a strand területét elfoglaló cég kilakoltatása érdekében. A per a Székelyudvarhelyi Bíróságon kezdődött, amely július 31-én kihirdetett ítéletében helyt adott az önkormányzat keresetének, elrendelve a kilakoltatást.
Lőrincz Csaba szerint, amennyiben a folyamat lezárul, és város birtokba tudja venni a fürdőt, akkor ők működtetnék, várhatóan egy önkormányzati tulajdonú céget bíznak majd meg ezzel.
Úgy véli, hogy a város a haszonbérlet időszakában olyan pályázati lehetőségekről maradt le, amelyek segítségével fejleszteni lehetett volna a strand területét, de ez továbbra is szándékukban áll.
Hatósági felügyelet alatt marad Călin Georgescu, miután Bukarest első kerületének bírósága elutasította az intézkedés meghosszabbítása elleni fellebbezését. A döntés végleges.
Június 14-én rendhagyó zenei esemény lesz Csíksomlyón: a Bagossy Brothers Company ad koncertet „Csillag az égen” címmel. Ez az egyetlen koncert ezzel a műsorral egész Erdélyben, exkluzív helyszínen, a csíksomlyói nyeregben.
Egészségügyi állapota miatt Ion Iliescu volt államfőt továbbra is intenzív osztályon kell kezelni, ahol magas szintű orvosi ellátásban részesül – közölte pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti Agrippa Ionescu sürgősségi kórház.
Áprilisban márciushoz képest 44 lejjel, azaz -0,8 százalékkal 5647 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9415 lej volt, 80 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Nem tágít a medve a Csíkszeredához tartozó Szécsenyből, ezúttal fényes nappal, péntek délelőtt bukkant fel lakott területen a vadállat.
Spontán tüntetést tartottak péntek délelőtt a parajdi sóbánya előtt a Salrom alvállalkozójának számító Salsid alkalmazottai, kártérítést követelve az elbocsátásuk miatt.
Elfogyóban vannak a vízhálózati tartalékok Dicsőszentmártonban, miután péntek reggel lezárták a Kis-Küküllő vizének bevezetését a helyi vízműhöz. A vízellátást ideiglenesen vízosztó pontokon keresztül biztosítják.
Az összes természetvédelmi területet belefoglalták a román állam közvagyonának a leltárába. Így ma Hargita megyéből is több ezer hektár a román állam köztulajdona, köztük a 60 hektáros parajdi Sóhát természetvédelmi terület.
Ivóvíz-ellátási gondok miatt palackozott vízosztást szerveznek június 14-én Gyulakután, Havadtőn és Kelementelkén. A polgármesteri hivatal önkéntes segítőket vár a kiosztás lebonyolításához.
Egy 1-től 10-ig terjedő skálán a kormányalakítás folyamata 7,5-8-nál tart – jelentette ki csütörtök este Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnökét az eddig eredménytelennek tűnő koalíciós tárgyalásokról kérdezték az Antena3 hírtelevízió stúdiójában.
szóljon hozzá!