A Szentegyháza Gyöngye termálfürdőt a jövőben az önkormányzat szeretné működtetni. Archív
Fotó: Rédai Attila
Nemcsak a hosszú távú bérleti jogot megszerző cégcsoport alakult át, de a szerződésben vállalt beruházások sem történtek meg a Szentegyháza Gyöngye fürdőnél, ezért volt szükség a haszonbérleti szerződés felbontását és a működtető cég kilakoltatását célzó bírósági eljárásra – tudtuk meg Szentegyháza polgármesterétől, aki szerint a város saját kezébe venné a létesítményt.
2023. augusztus 02., 20:582023. augusztus 02., 20:58
2023. augusztus 02., 21:002023. augusztus 02., 21:00
Lőrincz Csaba szentegyházi polgármester kedden hozta nyilvánosságra, hogy
A Székelyudvarhelyi Bíróság által hozott mostani ítélet ellen még van lehetőség fellebbezni, ugyanakkor
Szentegyháza önkormányzata még 2004-ben versenytárgyalás nyomán adta 49 évre haszonbérbe a város határában fekvő strandot egy cégcsoportnak, amelynek három helybeli vállalkozás mellett 51 százalékos részesedéssel egy magyarországi cég is tagja volt.
– ismertette a városvezető.
Új korszak kezdődhet a Szentegyháza Gyöngye termálfürdő, a városi strand életében – jelentette be Facebook-oldalán Lőrincz Csaba, a kisváros polgármestere. Mint írja, 19 év után visszakerül a strand a városhoz.
A beruházások viszont nem történtek meg, ugyanakkor létrehoztak egy ötödik céget, amely átvéve a feladatot a többiektől, működtette a fürdőt, ennek viszont nem volt jogi kapcsolata az önkormányzattal.
– emlékeztetett Lőrincz Csaba. Elmondta azt is, hogy
A szentegyházi önkormányzat először 2011-ben indított pert a haszonbérleti szerződés felbontása érdekében, miután nem tudták rendezni a helyzetet a céggel, ez az eljárás azonban, miután más polgármester került a város élére, nem folytatódott. 2019-ben ezért elölről kellett kezdeni a pereskedést – Lőrincz Csaba szerint
A perben tavaly márciusban a város javára döntött a Hargita Megyei Törvényszék, a haszonbérleti szerződés felbontásáról rendelkezve, ezt fellebbezés után tavaly decemberben a Marosvásárhelyi Ítélőtábla is helybenhagyta. Ez viszont még nem a jogerős végzés, mert egy második fellebbezésre is volt lehetőség. A cég ezt megtette,
A szentegyházi önkormányzat idén januárban egy másik bírósági eljárást is kezdeményezett a strand területét elfoglaló cég kilakoltatása érdekében. A per a Székelyudvarhelyi Bíróságon kezdődött, amely július 31-én kihirdetett ítéletében helyt adott az önkormányzat keresetének, elrendelve a kilakoltatást.
Lőrincz Csaba szerint, amennyiben a folyamat lezárul, és város birtokba tudja venni a fürdőt, akkor ők működtetnék, várhatóan egy önkormányzati tulajdonú céget bíznak majd meg ezzel.
Úgy véli, hogy a város a haszonbérlet időszakában olyan pályázati lehetőségekről maradt le, amelyek segítségével fejleszteni lehetett volna a strand területét, de ez továbbra is szándékukban áll.
Egymillió csillag a rászorulókért címen gyújtanak gyertyát és szervez adománygyűjtést a Caritas október második hétvégéjén, öt székelyföldi településen.
A 13A jelzésű országút mindkét oldalán idén is felállítják a villanypásztor-kerítést Szentegyházán – értesíti a lakosságot a polgármesteri hivatal. A munkálatokhoz a gazdák közreműködését kérik.
Csökkent Maros megyében a családon belüli erőszakos cselekedetek miatti bűnügyi feljelentések száma tavalyhoz képest, de még mindig több száz esetben vizsgálódott a rendőrség.
Drámai pénzügyi helyzetről számolt be Sebastian Buzilă, Maroshévíz megválasztott polgármestere. A helyi képviselő-testület hétfői ülésén azt javasolta, hogy kérjenek pénzügyi amnesztiát a város költségvetési egyensúlyának helyreállítása érdekében.
Október 4-én tartják a Segítők konferenciáját Csíksomlyón, a Jakab Antal házban. A szervezők egész napos programokkal várják az érdeklődőket, a kiírás szerint ez egy szakmai találkozási lehetőség segítők és szociális területen dolgozó intézményvezetőkkel.
Bemutatják Szőke András Brigádnapló című 2024-ben megjelent vígjátékát székelyudvarhelyen, a városi könyvtárban, a filmvetítés végén pedig lehetőség nyílik beszélgetni a rendezővel.
Ingyenes előadással kedveskedik a szépkorúaknak a Hargita Szákely Néptáncszínház, akik a kÚtjaink című előadást mutatják be csütörtökön.
A rendszerváltozás előtt Romániában hivatalosan nem léteztek sem fizikailag sem mentálisan sérültek. Az idő múlásával azonban egyre több különleges bánásmódot igénylő emberről lehetett tudomást szerezni, így 1996-ban életre hívták az Esély Alapítványt.
Több Hargita megyei tűzoltó vesz részt a segítségnyújtásban az árvízzel sújtott Galac megyei településeken. Kedden két mikrobusszal és egy esetkocsival indultak útnak a tűzoltók.
Egy csűr felújítása során találtak rá Gyimesközéplokon több világháborús lőszerre, amelyeket kedden szállítottak el a Hargita megyei tűzszerészek, hogy majd szakszerűen megsemmisíthessék.
szóljon hozzá!