
Fotó: Rédai Attila
Új korszak kezdődhet a Szentegyháza Gyöngye termálfürdő, a városi strand életében – jelentette be Facebook-oldalán Lőrincz Csaba, a kisváros polgármestere. Mint írja, 19 év után visszakerül a strand a városhoz.
2023. augusztus 01., 14:512023. augusztus 01., 14:51
2023. augusztus 01., 14:592023. augusztus 01., 14:59
Lőrincz Csaba beszámolója szerint a több éve zajló jogi hercehurca után 2022 szeptemberében a korábbi zavaros jogi csatározásokat félretéve, egy új pert indítottak, ami új nézőpontból közelítette meg az ügyet. Egy év után a napokban kapta kézhez a bírósági végzést, ami szerint a város nyert a céggel szemben, aki eddig használhatta a területet – ismerteti a polgármester.
– helyezte kilátásba a következő lépéseket a polgármester. Mint fogalmaz, lejárt egy korszak, a látszatintézkedések és pótcselekvések korszaka.
A strand jövőjéről még annyit tett hozzá, hogy amint lejárnak a jogi procedúrák, igyekezni fognak alázattal, szakmaisággal és a korábbinál nagyobb hatékonysággal működtetni azt.
– zárul a polgármester bejegyzése.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
szóljon hozzá!