
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Negyvenháromra nőtt a koronavírus okozta halálesetek száma Romániában, az ország területén 1815 személynél mutatták ki vasárnap este nyolc óráig a koronavírussal való fertőződést.
2020. március 29., 09:152020. március 29., 09:15
2020. március 30., 00:442020. március 30., 00:44
Koronavírus Romániában
| Igazolt eset | 1815 |
| Elhunytak | 43 |
| Gyógyultnak nyilvánítottak | 206 |
| Intézményes karantén | 8666 |
| Otthoni elkülönítés | 132 641 |
| Elvégzett tesztek | 21 460 |
22.00 – Negyvenháromra nőtt a koronavírus okozta halálesetek száma Romániában, az ország területén 1815 személynél mutatták ki vasárnap este nyolc óráig a koronavírussal való fertőződést – jelentette be vasárnap este Raed Arafat, a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) vezetője.
21.00 – További óvintézkedéseket foganatosítanak a román hatóságok az új típusú koronavírus-járvány megfékezése érdekében – jelentette be vasárnap este Marcel Vela belügyminiszter.
19.00 – Újabb két halálesetet jelentett be a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs (GCS) vasárnap: a két legutóbbi áldozat Hunyad megyei, egy 75 éves nő és egy 82 éves férfi. Mindketten más betegségekben is szenvedtek.
15.00 – Romániában koronavírussal diagnosztizált 1760 személy átlagéletkora 46 év. A legtöbben (55%) továbbra is a 19 és 50 év közöttiek – írja az Agerpres hírügynökség. A regisztrált fertőzöttek 3%-a kiskorú, 55%-a felnőtt nő, 42%-a felnőtt férfi.
14.30 – Negyvenre emelkedett a koronavírus miatt bekövetkezett elhalálozások száma Romániában. A legutóbbi két áldozat egyike egy 27 éves fiatal nő – közölte vasárnap a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs.
13.00 – Harmincnyolcra nőtt a koronavírus okozta halálesetek száma Romániában. Az ország területén 1760 személynél mutatták ki eddig a koronavírussal való fertőződést – közölte vasárnap a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs (GCS). 308 új esetet jegyeztek a szombat déli jelentés óta. Vasárnap meghalt egy koronavírussal diagnosztizált Temes megyei férfi, ő a járvány 38-ik áldozata az országban. A férfi egyik családtagja Németországból tért haza korábban. Március 24-én biológiai mintát vettek a 66 éves, diabéteszben és magas vérnyomásban szenvedő pácienstől. A laboratóriumi eredmények március 25-én mutatták ki a koronavírust a férfi szervezetében.
00.30 – A szombaton éjfél után ismertetett legfrissebb adatok szerint a legutóbbi három elhalálozás mindegyikét Ialomița megyében jegyezték, és
A három áldozat közül az egyik 60, a másik 77 éves, míg a harmadik 39, aki a hatóság tájékoztatása szerint nem szenvedett más betegségben. Mindhárom áldozat esetében napokkal a haláluk után igazolódott be a COVID-19-cel történt fertőzöttség.
Az ország területén 1452 személynél mutatták ki eddig a koronavírussal való fertőződést a szombat délutáni adatok szerint.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Hőhullám sújtja Európát, szerdán megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban Spanyolországban is megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord.
Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson – írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.
Egy oroszországi bíróság jogerősen 15 év börtönbüntetésre ítélt egy román állampolgárt Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt.
Majmot akart csempészni Olaszországba autójában az a román férfi, aki ellen természetkárosítás miatt emeltek vádat – tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.
Hat, alig néhány hetes tacskót találtak a magyarországi pénzügyőrök egy kisbusz rejtett rekeszében. Az állatok chippel, oltással és útlevéllel sem rendelkeztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Hamufelhőt ereszt ki magából az Etna több mint 3 ezer méteres magasságban, emiatt közepes készenlét lépett életbe Catania repülőterén hétfőn, egyelőre jelentősebb késések nélkül.
4 hozzászólás