
A Romániai Nyugdíjasok Szakszervezeteinek Szövetsége felkérte a parlamentet és a kormányt, hogy tartsák be a 2007/250-es törvény előírásait, melyek szerint a nyugdíjpont értéke az országos bruttó átlagbér 45 százaléka kell legyen. Ellenkező esetben tiltakozó akciókkal fenyegetnek.
2010. január 12., 19:032010. január 12., 19:03
A nyugdíjasok elégedetlenek a kormány azon döntésével, hogy 2010-ben befagyasztja a nyugdíjakat, és kifejtették, nem fogadják el érvként a pénzalapok hiányát. „Ha van politikai akarat, találnak pénzügyi forrásokat, hogy a törvényt hatályba helyezzék, annak a parlament által elfogadott alakjában. A munkaügyi és a pénzügyi tárca dolga erőforrásokat találni” – fejtette ki Preda Nedelcu, a nugdíjasokat képviselő szervezet elnöke. Preda Nedelcu hangsúlyozta, az élelmiszerek és a szolgáltatások drágulása miatt még jobban kihat az idősek életszínvonalára és vásárlóerejére a nyugdíjaknak a tavaly októberi szinten való tartása.
A nyugdíjasok ugyanakkor azt kérik, hogy a nyugdíjakat progresszívan adózzák meg az 1500 lejes értéket meghaladó jövedelmektől kezdődően, illetve csak ezen érték fölött kelljen egészségügyi biztosítást fizetni. A parlament két házának és a kormánynak elküldött dokumentumban azt kérik, hogy ezen kategória esetében két bruttó átlagbérnek megfelelő értékre emeljék a temetkezési segélyt, illetve biztosítsák az ártámogatott gyógyszerek pénzalapját a 700 lej alatti jövedelemmel rendelkező nyugdíjasok számára.
A föderáció ugyanakkor azt is kéri, hogy az államosított, és a tulajdonosoknak visszaszolgáltatott ingatlanokban lakó nyugdíjasoknak biztosítsanak lakást, és tiltsák meg kilakoltatásukat addig, amíg helyzetük nem oldódik meg.
Preda Nedelcu kifejtette, ha kéréseiket nem teljesítik, „radikális akciókhoz” folyamodnak az idén. Hozzátette, a jövő héten összeülnek a föderáció fiókszervezeteinek vezetői, hogy eldöntsék, hogyan lépnek, ha a kormány nem teljesíti kéréseiket.
Mintegy 591 millió lejt költöttek a romániaiak online vásárlásra a PayU GPO Románia adatai szerint az idei fekete pénteken, 17 óra 30 percig.
Tüntetést szervez az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) november 12-én, szerdán 10 órakor a bukaresti kormánypalota előtti téren, amelyet felvonulás követ a parlament melletti Alkotmány térig.
Ionuț Moșteanu védelmi miniszter megerősítette, hogy valaki egymillió euróval próbálta meg lefizetni, hogy elősegítse egy szerződés megkötését a Romtehnica állami vállalat és egy magáncég között, de „kategorikusan” elutasította a találkozót az illetővel.
Elkezdődött pénteken Sepsiszentgyörgyön a 35. Népzene- és Néptánctalálkozó, melynek szervezését a Háromszék Táncszínház vállalja, több más intézménnyel és civil szervezettel partnerségben.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökévé választották a küldöttek Sorin Grindeanut az alakulat pénteki tisztújító kongresszusán.
Vonat gázolt egy személygépkocsit pénteken a Vidra községhez tartozó Crețești falu vasúti átjáróján, a balesetben négyen meghaltak, egy személy megsérült – számolt be a Bukarest-Ilfov katasztrófavédelmi felügyelőség.
Nem csak az elterelt Korond-patak bűzlik a beszivárgó szennyeződésektől és a környékén felszínre törő gázoktól, de az is, hogy miért nem vették át a sóbányánál kiépített csőrendszert. Erről és a bánya jövőjéről érdeklődtünk Bukarestben és Parajdon.
Maroshévízen és Gyergyószentmiklóson összesen 154 diákot, 32 csapatot és 92 pedagógust részesítettek elismerésben kiemelkedő teljesítményükért. Az elkövetkezendőkben Csíkszeredaában és Székelyudvarhelyen is díjakat osztanak ki.
Másképp élünk a fényben címmel egy kezelésre váró fiatal nő javára ad jótékonysági verskoncertet Elek Ágota és az Evilági együttes november 13-án, csütörtökön 19 órától a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtárban.
Egy 42 éves ukrán állampolgárságú férfit azonosítottak csütörtökön a brassói rendőrök, akinek a nevére az ukrán hatóságok nemzetközi körözést adtak ki, erőszakos bűncselekmények elkövetése miatt – közölte pénteken a román rendőrség.
szóljon hozzá!