Fotó: Alarabiya News
Lezuhant egy utasszállító repülőgép a kazahsztáni Aktau város közelében - jelentették be szerdán orosz sajtóügynökségek a kazahsztáni rendkívüli helyzetek minisztériumára hivatkozva – írja a Reuters nyomán az Agerpres hírügynökség.
2024. december 25., 12:262024. december 25., 12:26
Az Azerbaijan Airlines légitársaság gépe Bakuból az orosz csecsenföldi Groznijba tartott, de a grozniji köd miatt átirányították – közölték a sajtóorgánumok.
– közölte a kazah közlekedési minisztérium az AFP sajtóközleményében.
Az Azertac azeri sajtóügynökség megerősítette a fedélzeten tartózkodók számát, és arról számolt be, hogy
Az Azerbaijan Airlines a maga részéről pontosította, hogy egy Embraer 190-es repülőgépről volt szó, amely „kényszerleszállást hajtott végre”.
Országszerte különösen hideg lesz ezen a héten, fagypont alatti csúcsértékekkel, jövő héten azonban felmelegszik az idő, 12 Celsius-fok körüli maximumokra is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Ideiglenesen lezárta vasárnap a Konstanca megyei Lipnița község főútjának egy részét a forgalom elől a polgármester, hogy a gyerekek biztonságosan szánkózhassanak.
Az elmúlt 24 órában 80 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 81 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
A Richter-skálán 3,6-os erősségű földrengés volt vasárnap 6 óra 59 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Lehűlésre, fagyra vonatkozó másodfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Gemelli-klinikára ment kivizsgálásra, hörghurutjának kezelésére – közölte a szentszéki sajtóközpont.
A következő három napban az ország nagy részében vegyes halmazállapotú csapadékra, havazásra, hóréteg kialakulására, a szél élénkülésére és fagyos éjszakákra van kilátás az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton közzétett előrejelzése szerint.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint a margarin, a postai szolgáltatások, a víz-, szennyvíz- és a köztisztasági szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben idén januárban a múlt év első hónapjához képest.
A korrupcióellenes ügyészek pénteken házkutatásokat tartanak a fővárosban és két megyében olyan bűncselekmények kapcsán, amelyeket a gyanú szerint katonák követtek el 2022-2023-ban.
Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök megállapodott abban, hogy utasítást adnak a kétoldalú csúcstalálkozójuk előkészületeinek azonnali megkezdésére – mondta Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak csütörtökön.
szóljon hozzá!