
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Vajda János
Újabb 12 koronavírussal fertőzött személy halt meg Romániában, ezzel 209-re nőtt a COVID-19 halálos áldozatainak száma – tájékoztatott szerda reggel a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt nap alatt 344-el több több fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétszámuk jelenleg 4761.
2020. április 08., 09:472020. április 08., 09:47
2020. április 08., 23:502020. április 08., 23:50
| Koronavírus-helyzet | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 4 | Igazolt | 4761 |
| Kovászna | 57 | Elhunyt | 220 |
| Maros | 103 | Gyógyult | 528 |
22.30 – Öt új halálesettel 215-ről 220-ra emelkedett a koronavírus romániai áldozatainak száma – jelentette a Stratégiai Kommunikációs Csoport. Az egyik áldozat egy mindössze 35 éves bukaresti férfi, aki vesebántalmakkal küzdött.
17.30 – További öt koronavírus-fertőzött halt meg, ezzel 215-re nőtt a halálos áldozatok száma. A hivatalos közlés szerint elhunyt egy 53 éves, Suceava megyei, egy 89 éves, bukaresti, egy 70 éves, Hunyad megyei, egy 70 éves, Szeben megyei, valamint egy 68 éves, szintén Szeben megyei férfi.
15.00 – Maros megyei nő a koronavírus 210. áldozata Romániában. A Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS) szerdai tájékoztatása szerint a 60 éves asszonynál április elsején láz, fejfájás, mellkasi fájdalom, legyengülés tünetei jelentkeztek. A nőt április 5-én utalták be a marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórházba. Ugyanazon a napon a segesvári városi kórházba szállították át. Koronavírussal való fertőzöttsége április 6-án bizonyosodott be. Április 7-én elhunyt. A páciens magas vérnyomásban és szívbetegségben szenvedett – írja az Agerpres hírügynökség.
14.00 – Újabb koronavírus-fertőzést igazoltak Hargita megyében szerdán, a karanténba helyezett személyek száma viszont hosszú idő után csökkenni kezdett.
13.00 – Több mint háromszázzal emelkedett az elmúlt 24 óra alatt az igazolt koronavírus-fertőzöttek száma Romániában, az ország területén 209 elhalálozást jegyeztek szerdán 13 óráig – tájékoztatott a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt nap alatt 344-el több több fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétszámuk jelenleg 4761.
12.30 – Újabb két koronavírussal fertőzött személy halt meg Romániában, ezzel 209-re nőtt a COVID-19 halálos áldozatainak száma - tájékoztatott szerdán a GCS. Egy 61 éves nőről és egy 64 éves férfiról van szó, mindketten Hunyad megyeiek. Mindketten több más betegségben is szenvedtek.
11.30 – Újabb két koronavírussal fertőzött személy halt meg Romániában, ezzel 207-re nőtt a COVID-19 halálos áldozatainak száma – tájékoztatott szerdán a GCS. Meghalt egy 67 éves, Hunyad megyei férfi, és egy 63 éves, Fehér megyei férfi. Mindketten több más betegségben is szenvedtek.
11.00 – Negatív lett öt temesvári újszülött koronavírus tesztje – tájékoztatott szerdán a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Az öt csecsemő a közül a tíz újszülött közül való, akiknél a hétfő esti laboreredmények a koronavírus jelenlétét mutatták ki, és akik esetében Nelu Tătaru egészségügyi miniszter elrendelte a tesztek megismétlését, mert felmerült a „hamis pozitív” eredmény lehetősége.
10.00 – Újabb két koronavírussal fertőzött személy halt meg Romániában, ezzel 205-re nőtt a COVID-19 halálos áldozatainak száma – tájékoztatott szerdán a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Meghalt egy 90 éves, Fehér megyei férfi, és egy 67 éves, Botoşani megyei nő. Mindketten több más betegségben is szenvedtek – írja az Agerpres hírügynökség.
9.30 –Az Agerpres hírügynökség tájékoztatása szerint meghalt egy 53 éves, Suceava megyei férfi, egy 61 éves, Maros megyei nő, egy 38 éves, Konstanca megyei nő, egy 90 éves, bukaresti nő, egy 57 éves, bukaresti férfi, és egy 76 éves, bukaresti nő.
Az 53 éves férfinek, aki mentős volt a suceavai mentőszolgálatnál, és a 38 éves nőnek nem voltak egyéb betegségei, a többiek több más kórban is szenvedtek.

Egy 53 éves, suceavai mentős a koronavírus első egészségügyben dolgozó áldozata. Országszerte egy híján 700 egészségügyi alkalmazott fertőződött eddig a koronavírussal – tájékoztatott a Stratégiai Kommunikációs Csoport.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Hőhullám sújtja Európát, szerdán megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban Spanyolországban is megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord.
Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson – írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.
Egy oroszországi bíróság jogerősen 15 év börtönbüntetésre ítélt egy román állampolgárt Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt.
Majmot akart csempészni Olaszországba autójában az a román férfi, aki ellen természetkárosítás miatt emeltek vádat – tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.
Hat, alig néhány hetes tacskót találtak a magyarországi pénzügyőrök egy kisbusz rejtett rekeszében. Az állatok chippel, oltással és útlevéllel sem rendelkeztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Hamufelhőt ereszt ki magából az Etna több mint 3 ezer méteres magasságban, emiatt közepes készenlét lépett életbe Catania repülőterén hétfőn, egyelőre jelentősebb késések nélkül.
1 hozzászólás