
Fotó: Dej24.ro
Átjárón gázoltak halálra két nőt hétfő este a Kolozs megyei Nagyiklód községben, miközben szabályosan akartak átkelni az 1C jelzésű országúton.
2016. december 06., 13:402016. december 06., 13:40
2016. december 06., 13:412016. december 06., 13:41
„Információink szerint egy 32 éves szamosújvári férfi Kolozsvárról Szamosújvár felé haladva az 1C jelzésű országúton elütött két nőt, akik szabályosan akartak átkelni a gyalogátjárón. A baleset következtében a 77, illetve 70 éves nagyiklódi nők elhunytak” – derül ki az Agerpres hírügynökség által idézett Kolozs Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
A Dej24.ro hírportál beszámolója szerint a két nő a közeli templomból, gyónást követően tartott hazafelé, amikor bekövetkezett a tragédia. Az alkoholszondás vizsgálat elvégzése után kiderült, hogy a személygépkocsi sofőrje nem fogyasztott alkoholt. A baleset körülményeinek tisztázása folyamatban van, a járművezető ellen gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indul eljárás.
Több mint 10 ezer ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt 2025-ben, közülük körülbelül 5 ezer a Máramarosi-havasokon keresztül – számolt be keddi sajtótájékoztatóján a máramarosszigeti területi határrendészeti felügyelőség vezetője.
A Pest Vármegyei Főügyészség minősített kábítószer-kereskedelem bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat azzal a férfival és nővel, valamint gyerekeikkel szemben, akik bűnszövetségben kereskedtek kábítószerrel.
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
Teljes támogatásáról biztosította Orbán Viktor miniszterelnököt Donald Trump amerikai elnök Washingtonban csütörtökön, az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén.
Romániának a Béketanács ülésén való jelenléte segít tisztázni az ország és az Egyesült Államok közötti kétoldalú kapcsolat „valós” helyzetét – jelentette ki kedden Nicușor Dan államfő.
Magyarország fontos nukleáris együttműködési megállapodást ír alá az Egyesült Államokkal – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint hétfőn Budapesten.
A 2026-os év a győzelem éve lesz: a győzelem éve a családoknak, a jobboldalnak, a Fidesznek és a győzelem éve Magyarországnak – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszéde végén szombaton Budapesten, a Várkert Bazárban.
George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
Mintegy hárommilliárd maszkot semmisítettek meg Németországban, olyan védőeszközöket, amelyeket a koronavírus-világjárvány idején szereztek be, de nem használták fel és időközben lejártak – jelentette be a múlt héten a német kormány.