
Képünk illusztráció
Fotó: Freepik
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a 2025-ös érettségi megszervezését és lebonyolítását szabályozó tanügyminiszteri rendelet.
2024. szeptember 06., 12:272024. szeptember 06., 12:27
2024. szeptember 06., 13:072024. szeptember 06., 13:07
Az idei újdonság, hogy az előzetes eredmények közzététele után az érettségizőknek lehetőségük lesz saját dolgozatuk megtekintésére. A dokumentum értelmében
A szóbeli vizsgákra – román nyelvi kompetenciák (A), anyanyelvi kompetenciák (B), idegennyelv (C)- és digitális kompetenciák (D) – 2024. december 16-a és 20-a között kell majd beiratkozni. Ezeket a szóbeli vizsgákat az iskolák szervezik meg – derül ki az Agerpres által szemlézett tájékoztatásból.
Azok a tanulók, akik tanulmányi ösztöndíjjal külföldön tanulnak és emiatt nem tudnak részt venni a 2025. január 27-e és február 7-e közötti időszakban a szóbeli vizsgákon, május 30-a és június 4-e között tehetik le ezeket a vizsgákat.
Az érettségi első vizsgaidőszaka
2024. december 16-20: beiratkozás a szóbeli vizsgákra (A, B, C és D)
2025. január 27-29: román nyelvi kompetenciák szóbeli felmérése (A vizsga)
2025. január 29-31: anyanyelvi kompetenciák szóbeli felmérése (B vizsga)
2025. február 3-5: idegennyelvi kompetenciák szóbeli felmérése (C vizsga)
2025. február 5-7: digitális kompetenciák felmérése (D vizsga)
2025. május 30 - június 4: a külföldi tanulmányokat végző diákok szóbeli vizsgái (A, B, C, D)
2025. június 2-6: beiratkozás az érettségi írásbeli vizsgáira
2025. június 6: a tanítás vége a 12-13. osztályosok számára
2025. június 10: román nyelv és irodalom írásbeli (E.a) vizsga)
2025. június 11: írásbeli a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (E.c) vizsga)
2025. június 13: írásbeli a szaknak megfelelő választott tantárgyból (E.d) vizsga)
2025. június 16: anyanyelv és irodalom írásbeli (E.b) vizsga)
2025. június 20: az írásbeli vizsgák első eredményeinek közzététele (legkésőbb 12 óráig); a dolgozatok megtekintése és az óvások benyújtása (14 és 18 óra között)
2025. június 23-24: a dolgozatok megtekintése és az óvások benyújtása
2025. június 30: a végleges eredmények közzététele
2025. július 14-21: beiratkozás
2025. augusztus 4-5: román nyelvi kompetenciák szóbeli felmérése (A vizsga)
2025. augusztus 5: anyanyelvi kompetenciák szóbeli felmérése (B vizsga)
2025. augusztus 6: digitális kompetenciák felmérése (D vizsga)
2025. augusztus 7-8: idegennyelvi kompetenciák szóbeli felmérése (C vizsga)
2025. augusztus 11: román nyelv és irodalom írásbeli (E.a) vizsga)
2025. augusztus 12: írásbeli a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (E.c) vizsga)
2025. augusztus 13: írásbeli a szaknak megfelelő választott tantárgyból (E.d) vizsga)
2025. augusztus 14: anyanyelv és irodalom írásbeli (E.b) vizsga)
2025. augusztus 18: az írásbeli vizsgák első eredményeinek közzététele (legkésőbb 12 óráig); a dolgozatok megtekintése és az óvások benyújtása (14 és 18 óra között)
2025. augusztus 19-20: a dolgozatok megtekintése és az óvások benyújtása
2025. augusztus 26: a végleges eredmények közzététele
március 24: román nyelv és irodalom írásbeli
március 25: a szaknak megfelelő kötelező tantárgy írásbeli
március 26: a szaknak megfelelő választott tantárgy írásbeli
március 27: anyanyelv és irodalom írásbeli
április 8: a próbaérettségi eredményeinek közzététele.
Az Európai Unió Tanácsának elnöksége és az Európai Parlament (EP) képviselői ideiglenes megállapodásra jutottak az orosz földgáz importjának fokozatos megszüntetésére vonatkozó szabályozásról – tájékoztatott a két uniós intézmény szerdán.
Christian Stocker osztrák kancellár meghívására Ilie Bolojan hivatalos látogatást tesz szerdán és csütörtökön Ausztriában, és útban Bécs felé, Budapesten találkozik Orbán Viktor magyar kormányfővel is.
Egyelőre nincs Ukrajnára vonatkozó kompromisszumos béketerv, egyes amerikai javaslatok elfogadhatók Oroszország számára, mások viszont nem – jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója.
Donald Trump szerint jó esély van a megállapodásra, az ukrajnai korrupciós botrány azonban gondot jelent a békefolyamatban. Az amerikai elnök erről vasárnap beszélt, miután lezárult az amerikai és ukrán delegáció közötti egyeztetés Floridában.
Magyarország energiaellátásának alapját az Oroszországból érkező energiahordozók jelentik most is és a jövőben is – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Vlagyimir Putyin orosz államfővel megkezdett tárgyalások nyilvános szakaszában.
Csütörtök délutánig legkevesebb 55 ember vesztette életét és 280 lakót továbbra sem sikerült elérni egy szerdán keletkezett, nagy kiterjedésű tűz után az észak-hongkongi Taj Po negyed lakótömbjeiben – írja az MTI a helyi hatóságok közlésére hivatkozva.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte két román állampolgárságú férfi letartóztatását, akik – eddig ismeretlen – társukkal egy 77 éves tiszafüredi nőtől csaltak ki hárommillió millió forintot azzal, hogy az Interpoltól telefonálnak.
Két román férfi a kölni repülőtér kifutópályájára szaladt szombat este, hogy elérje a Bukarestbe tartó Wizz Air-járatot, amelynek a beszállásáról lekéstek. A repülőgép már elhagyta a beszállókaput, és bekapcsolt hajtóművekkel tartott a kifutó felé.
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
81 éves korában elhunyt Udo Kier német színész, aki több mint 200 szerepben tűnt fel élete során. Halálhírét partnere, Delbert McBride erősítette meg, a színész egy kaliforniai kórházban hunyt el.
szóljon hozzá!