Megjelent a Hivatalos Közlönyben a 2025-ös érettségi megszervezését és lebonyolítását szabályozó tanügyminiszteri rendelet.
Csütörtöki ülésén az oktatási minisztérium Társadalmi Párbeszéd Bizottsága jóváhagyta a következő tanév országos vizsgáinak időpontjait – számolt be a Facebook-oldalán Ligia Deca.
Több mint 33 ezer érettségiző iratkozott be országszerte a hétfőn kezdődött érettségivizsga augusztusi fordulójára. A videókamerákkal felügyelt termekben reggel kilenckor kezdődött el a román írásbeli vizsga.
Mosolyogva és csillogó szemmel érkezik a Bolyai Farkas Elméleti Líceum főbejárata elé Péter Márk Dániel. Magabiztos és kedves fiatalemberrel beszélgettünk, aki Maros megye legjobb érettségi átlagát érte el idén 9,80-nal.
A dolgozatok óvások utáni újrajavítását követően 0,1 százalékkal 74,5 százalékra nőtt azoknak a nyolcadikosoknak az aránya, akik elérték a legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgán – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
Az érettségin részt vett diákok 76,4 százaléka vizsgázott sikeresen – jelentette ki Ligia Deca tanügyminiszter hétfőn, a vizsgasorozat eredményeinek közzétételét követően. 39 diák minden vizsgatárgyból 10-est kapott.
Szolgálati titok megsértésének gyanújával büntetőeljárást indítottak hétfőn a hatóságok a közösségi oldalakra kiszivárgott román érettségi tételek ügyében.
Az országos képességfelmérő vizsga keretében csütörtökön matematikából írásbeliznek a nyolcadik osztályt végzett diákok, pénteken pedig anyanyelvből adnak számot tudásukról a nemzeti kisebbségekhez tartozó tanulók.
Kedden a román nyelv és irodalom vizsgával elkezdődött a nyolcadikosok képességeinek felmérése.
A román nyelv és irodalomból írott dolgozattal kedden országszerte megkezdődik a nyolcadikosok képességvizsgája, amelyre összesen 160 400 diák iratkozott be.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájának jövő évi ütemterve. A tanügyminiszteri rendelet értelmében a következő országos képességfelmérő vizsgára 2024. június 11-e és 14-e között iratkozhatnak be a tanulók.
Fejlesztési tervet kért Székelyudvarhelytől Magyarország kormányának nevében Lázár János építési és közlekedési miniszter kedden. A gesztussal azt jelezte a politikus, hogy véget ért a Gálfi Árpád volt polgármester két mandátuma alatt tartott embargó.
Az új tanügyi törvény tervezete az elvégzett szakhoz igazodó érettségi vizsgát vezetne be, ugyanakkor kiegészítő vizsgát tenne kötelezővé, amely a vizsgázók alapismereteit mérné fel a szaktól eltérő területen – jelentette be hétfőn a tanügyminiszter.
Ezen a héten zajlik a pótérettségizők nyelvi és digitális kompetenciáinak felmérése. A vizsgákat augusztus 22-e és 29-e között tartják (augusztus 27-28. kivételével).
Elkezdődtek hétfőn az érettségi írásbeli vizsgái, amelyekre több mint 126 ezer végzős jelentkezett országszerte. Az oktatási minisztérium adatai szerint összesen 126 454 tanuló iratkozott fel idén az érettségire.
A választott tantárgyból bizonyítottak szerdán a pótérettségiző diákok. Hargita megyében 233 tanuló vett részt, Maros megyében 514-en vizsgáztak. Mindkét megyében a biológia volt a legnépszerűbb választott tantárgy, az informatika nem volt kelendő idén.
A román nyelv és irodalom vizsgával kezdődött hétfőn a pótérettségi. Noha a jelentkezőknek több mint a tíz százaléka nem jelent meg a vizsgán, a beiratkozások alapján még így is ez a pótérettségi legnépesebb vizsgája.
Közzétették a nyolcadik osztályt végzett Hargita megyei tanulók képességfelmérő vizsgáinak végleges eredményeit. Az óvások elbírálása nyomán mindössze 0,04 százalékkal növekedett az elsődlegesen közölt, 75,86 százalékos átmenési arány.
Az idei érettségin részt vevők 67,8 százaléka ért el legalább 6-os átlagot, ami mintegy 5 százalékkal jobb átmenési arányt jelent a tavaly jegyzett 62,6 százalékhoz képest.