
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
December 5-én, 18:00 órától mindenkit szeretettel várunk Marosvásárhelyen, a Színház térre, hogy együtt élhessük át az év egyik legszebb pillanatát: a karácsonyi fények felkapcsolását és a karácsonyi vásár megnyitóját. Ez egy különleges alkalom a városunk számára, és szeretnénk, ha minél többen jelen lennének, úgy, mint minden évben.
2025. december 04., 12:342025. december 04., 12:34
Minden korosztályra gondoltunk – gyerekekre, szülőkre és nagyszülőkre. A Mikulás minden nap ott lesz a vásáron, a kicsiket külön programokkal várjuk, az esték pedig zenével telnek a főtéren.
Az est egy karácsonyi kóruskoncerttel kezdődik az Állami Filharmónia vegyeskarától, majd felkapcsoljuk az ünnepi díszfényeket. A Nemzeti Színház előtti színpadon a Maros Művészegyüttes egy különleges műsorral lép fel: két rövid, egyenként 15 perces előadással. Az első a román tagozat műsora, „Bună seara, gazdă bună!”, a második pedig a magyar tagozaté, „Mennyből alá szállott”.
A karácsonyi vásár 2026. január 4-ig tart nyitva:
hétfőtől péntekig: 15:00–21:00
hétvégén: 11:00–21:00
Kb. 50 standot találnak majd kézműves termékekkel, ajándékokkal és finomságokkal, valamint népszerű attrakciókkal: óriáskerék, gyerekvonat, körhinta, és újdonságként minden nap fényjáték.
A Mikulás busza, a virágóra karácsonyfája, a motoros Mikulások, a kórusok és a mesék idén is visszatérnek, a gyerekek mosolyával együtt.
Minden este 18:00–20:00 között a fa mellett a városi iskolák, gimnáziumok és a Metropoliszövezet gyerekei adják elő a karácsonyi dalokat.
Tudjuk, hogy kellemetlenséget okozhatnak, de mindenki biztonsága érdekében szükségesek:
December 5-én, pénteken 17:30–24:00 között a főtéren korlátozzák a forgalmat.
December minden hétvégéjén forgalomkorlátozás lesz: az ortodox katedrálistól egészen a Horea utcáig, valamint a Bartók Béla utcában. A korlátozás szombaton 15:00 órától vasárnap 21:00 óráig tart.
Mindenkit szeretettel várunk, hogy együtt élvezzük ezt a varázslatos időszakot.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Bel- és Külkapcsolati Osztály
(X – fizetett hirdetés)
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.