Az országgyűlési választások eredményeinek majdnem száz százalékos feldolgozottsága megerősítette a Fidesz-KDNP fölényes győzelmét. Ahhoz azonban, hogy kiderüljön, lesz-e kétharmados többsége Orbán Viktor pártjának, meg kell várni a második fordulót.
2010. április 11., 23:382010. április 11., 23:38
Az április 11-ei országgyűlési választásokon négy párt jutott a parlamentbe a területi listákra leadott szavazatok alapján.
A területi listákra leadott szavazatok 99,47 százalékos feldolgozottságánál négy párt, a FIDESZ-KDNP, az MSZP, a Jobbik és az LMP lépi át az ötszázalékos országgyűlési küszöböt.
Eredmények
1. FIDESZ-KDNP (52,76 százalék, 2 679 344 szavazat), 2. MSZP (19,30 százalék, 980 484 szavazat), 3. Jobbik (16,07 százalék, 847 591 szavazat), 4. LMP (7,42 százalék, 377 317 szavazat). 5. MDF (2,66 százalék, 134 882 szavazat).
Semmilyen béke nem lehetséges igazi fegyvermentesítés nélkül, a népek védelem iránti igénye ne változzon általános fegyverkezési versennyé – fogalmazott Ferenc pápa húsvétvasárnapi üzenetében.
Oroszország egyoldalúan ideiglenes tűzszünetet hirdetett Ukrajnában április 19-től április 21-ig, a döntést Vlagyimir Putyin orosz elnök jelentette be. A Kreml bízik benne, hogy Kijev is betartja a megállapodást.
Mesebeli tájon mesebeli kastély: a Holt-Tisza partján épült tiszadobi Andrássy-kastély a magyarországi historizáló építészet egyik legimpozánsabb műemlék épülete.
Két hét leforgása alatt két fiatal rezidens orvos halt meg Moldvában; mindketten a gasztroenterológiai osztályon teljesítettek ügyeletet, egyikük a iași -i Sf. Spiridon kórházban, a másik Bârladon.
89 éves korában, limai családi házában elhunyt korunk egyik legnagyobb írója, a Nobel-díjas Mario Vargas Llosa. A halálhírt fia, Álvaro Vargas Llosa tette közzé.
Ferenc pápa megjelent a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi mise végén, és áldott nagyhetet kívánt a jelen lévő több mint húszezres tömegnek.
A spanyol hatóságok állítása szerint Romániában hoztak létre egy olyan emberkereskedelemmel foglalkozó „logisztikai központot”, ahol elrejtették a marokkóiakat, mielőtt Spanyolországba vitték volna őket.
Rendkívül ritka eseményt filmeztek le Ausztrália partjainál: öt gyilkosbálna-család együttes erővel támadt rá egy kék bálnára. Az esetről készült képeket és felvételt a Naturaliste Charters Whale Watching bálnaleső Facebook-oldalán tették közzé.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos tanácsa megbízta a párt főtitkárságát és választási kampányának vezetőjét az Elena Lasconi pártelnök népszerűsítésére kötött szerződések felbontásával – jelentette be Ionuț Moșteanu.
A környezetvédelmi miniszter bejelentette a medvék elleni beavatkozásra vonatkozó jogszabályok módosítását. „Javasolni fogom, hogy a polgármesterek szabadon dönthessenek az általuk helyesnek ítélt módon” – jelentette be.