
Fotó: Mihai Dragoș Gheorgescu/Agerpres
Florin Cîţut választotta elnökéül a Nemzeti Liberális Párt (PNL). A szombati kongresszuson Florin Cîţunak 2878 küldött szavazott bizalmat, míg ellenfele, Ludovic Orban 1898 voksot kapott.
2021. szeptember 25., 19:112021. szeptember 25., 19:11
2021. szeptember 25., 19:312021. szeptember 25., 19:31
„A Nemzeti Liberális Párt mától egy egységes párt” – jelentette ki Florin Cîţu miniszterelnök, miután megválasztották az alakulat elnökévé – tudósít az Agerpres.
„Az eredmény megtisztel, ugyanakkor felelősséggel jár” – fogalmazott a PNL új elnöke, hozzátéve, hogy nem lepte meg a pártelnökválasztás eredménye, mert „a nyertes csapat” jelenti az egyetlen megoldást Románia számára.
– nyomatékosította.
Fotó: Mihai Dragoș Gheorgescu/Agerpres
Lemond a képviselőház elnöki tisztségéről – jelentette be Ludovic Orban, miután a Nemzeti Liberális Párt (PNL) szombati tisztújító kongresszusán alulmaradt Florin Cîţu kormányfővel szemben.
„A lemondásom hétfőn Florin Cîţu megválasztott elnök asztalán lesz” – mondta a PNL volt vezetője a pártelnökválasztás eredményének kihirdetése után.
Miután gratulált a győztesnek, Ludovic Orban a liberális értékekhez való ragaszkodásáról beszélt a küldötteknek. Emlékeztette őket arra, hogy politikusi pályafutásának 31 éve alatt a liberális eszmék szolgálatában állt. Közölte, hogy a meggyőződésein nem változtat.
– jelentette ki.
A román külügyminisztérium hétfő délután közölte, hogy életét vesztette a Tenerifén óriáshullámok által elsodort másik román állampolgár is.
Megerősítette hétfőn a külügyminisztérium, hogy óriáshullámok okozták egy román állampolgár halálát Tenerifén.
Az Európai Unió Tanácsának elnöksége és az Európai Parlament (EP) képviselői ideiglenes megállapodásra jutottak az orosz földgáz importjának fokozatos megszüntetésére vonatkozó szabályozásról – tájékoztatott a két uniós intézmény szerdán.
Christian Stocker osztrák kancellár meghívására Ilie Bolojan hivatalos látogatást tesz szerdán és csütörtökön Ausztriában, és útban Bécs felé, Budapesten találkozik Orbán Viktor magyar kormányfővel is.
Egyelőre nincs Ukrajnára vonatkozó kompromisszumos béketerv, egyes amerikai javaslatok elfogadhatók Oroszország számára, mások viszont nem – jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója.
Donald Trump szerint jó esély van a megállapodásra, az ukrajnai korrupciós botrány azonban gondot jelent a békefolyamatban. Az amerikai elnök erről vasárnap beszélt, miután lezárult az amerikai és ukrán delegáció közötti egyeztetés Floridában.
Magyarország energiaellátásának alapját az Oroszországból érkező energiahordozók jelentik most is és a jövőben is – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Vlagyimir Putyin orosz államfővel megkezdett tárgyalások nyilvános szakaszában.
Csütörtök délutánig legkevesebb 55 ember vesztette életét és 280 lakót továbbra sem sikerült elérni egy szerdán keletkezett, nagy kiterjedésű tűz után az észak-hongkongi Taj Po negyed lakótömbjeiben – írja az MTI a helyi hatóságok közlésére hivatkozva.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte két román állampolgárságú férfi letartóztatását, akik – eddig ismeretlen – társukkal egy 77 éves tiszafüredi nőtől csaltak ki hárommillió millió forintot azzal, hogy az Interpoltól telefonálnak.
Két román férfi a kölni repülőtér kifutópályájára szaladt szombat este, hogy elérje a Bukarestbe tartó Wizz Air-járatot, amelynek a beszállásáról lekéstek. A repülőgép már elhagyta a beszállókaput, és bekapcsolt hajtóművekkel tartott a kifutó felé.
3 hozzászólás