
Tőzsér László, a Gutenberg kiadó vezetője, Kürti Andrea illusztrátor és Ágoston-Szász Katalin szerkesztő
Fotó: Forrás: Gutenberg Kiadó
A 93. Ünnepi Könyvhét keretében adták át a Szép Magyar Könyv 2021 verseny díjait Budapesten. A díjazottak között több erdélyi kiadó kötete is megtalálható.
2022. június 10., 14:072022. június 10., 14:07
A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése 2022-ben is meghirdette a legszínvonalasabb kivitelezésű magyar könyvek számára a Szép Magyar Könyv 2021 díjakért folyó versenyt. A díjak odaítéléséről idén az MKKE Elnöksége által felkért öt tagú szakmai zsűri döntött. A zsűri tagjai Révész Emese elnök, Babucs Éva, Balla Dóra, Vargha Balázs és Wunderlich Péter voltak.
A Szép Magyar Könyv díjat a MKKE adományozza a könyves alkotóközösségeknek és szakembereknek, de az elmúlt évtizedekben a közjogi méltóságok és magánszemélyek különdíjak felajánlásával csatlakoztak a kezdeményezéshez.
A NKKE közleménye szerint a benevezett könyvek kínálata nagyon színes volt, ezért a zsűri a művészeti és ismeretterjesztő kategóriát különválasztva hirdetett nyertes köteteket.
A Szépirodalom kategóriában a győztes Dávid István: Isten szótagolva című könyve lett, amely a kolozsvári Koinónia Kiadónál jelent meg.
A Művészeti könyvek kategóriában a Bookart Kiadó és az Iskola Alapítvány kiadó gondozásában megjelent Tíz év című könyv kapta az elismerést, az Ismeretterjesztő könyve kategóriában pedig az Iskola Alapítvány Kiadónál megjelent Elmúlt Jelen – A romániai magyarok története a kommunizmustól a rendszerváltásig című könyv.
Az EMMI különdíjában a Gutenberg Kiadónál napvilágot látott László Noémi – Kürti Andrea: Darázsolás című kötete részesült.
A díjazottak teljes listája ide kattintva érhető el.
Csütörtök délutánig legkevesebb 55 ember vesztette életét és 280 lakót továbbra sem sikerült elérni egy szerdán keletkezett, nagy kiterjedésű tűz után az észak-hongkongi Taj Po negyed lakótömbjeiben – írja az MTI a helyi hatóságok közlésére hivatkozva.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte két román állampolgárságú férfi letartóztatását, akik – eddig ismeretlen – társukkal egy 77 éves tiszafüredi nőtől csaltak ki hárommillió millió forintot azzal, hogy az Interpoltól telefonálnak.
Két román férfi a kölni repülőtér kifutópályájára szaladt szombat este, hogy elérje a Bukarestbe tartó Wizz Air-járatot, amelynek a beszállásáról lekéstek. A repülőgép már elhagyta a beszállókaput, és bekapcsolt hajtóművekkel tartott a kifutó felé.
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
81 éves korában elhunyt Udo Kier német színész, aki több mint 200 szerepben tűnt fel élete során. Halálhírét partnere, Delbert McBride erősítette meg, a színész egy kaliforniai kórházban hunyt el.
Különleges vízumot hoz létre a jövő évi labdarúgó-világbajnokságra utazó szurkolók számára az Egyesült Államok – jelentette be Donald Trump amerikai elnök hétfőn.
Bekérették a külügyminisztériumba pénteken a bukaresti orosz nagykövetet, miután az ukrán célpontok ellen november 10-én indított támadás során egy orosz drón behatolt Románia légterébe.
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
Bukarest és Kijev egyaránt tagadta kedden Moszkva vádjait, miszerint Ukrajna és Nagy-Britannia egy közös titkosszolgálati akcióval el akart téríteni egy orosz vadászrepülőgépet – írja az Agerpres az AFP hírügynökségre hivatkozva.
Lezuhant egy török katonai teherszállító repülőgép kedden Georgia légterében, az Azerbajdzsánnal közös határ közelében. A zuhanást szemtanúk filmezték le.
szóljon hozzá!