Hirdetés
Hirdetés

30 Celsius-fokos csúcshőmérsékleti értékek várhatók a következő két hétben

•  Fotó: Tamás Attila

Fotó: Tamás Attila

Országszerte felmelegedik a levegő hőmérséklete a következő napokban, a csúcshőmérséklet eléri a 31 Celsius-fokot is. A július 5-e és 15-e közötti időszakban csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett előrejelzéséből.

Székelyhon

2018. július 02., 16:222018. július 02., 16:22

Erdélyben a nappali hőmérsékletek 20 Celsius-fokról 27 fokra emelkednek július 6-áig. Július 7-e és 11-e között átlagosan 26 fok körül alakul a nappali csúcshőmérséklet. Újabb felmelegedésre július 12-e után lehet számítani, amikor fokozatosan eléri a 28-29 Celsius fokot a levegő hőmérséklete – szemlézi az előrejelzést az Agerpres.

Éjszakánként 13-14 Celsius-fok körül lesz a hőmérséklet, esőzésekre leginkább a 6-15-e közötti periódusban lehet számítani a meteorológusok szerint.

A Bánságban és a Körösök-vidékén is enyhe felmelegedés várható. Július 6-áig a hőmérők higanyszála eléri a 29 Celsius-fokot, majd 8-án lehűl a levegő hőmérséklete. Azt követően ismét felmelegedés várható, amikor már eléri a 31 Celsius-fokot is a nappali csúcshőmérséklet. A két térségben július 5-e és 15-e között lehetnek esőzések.

Máramarosban július 6-áig 28 fokig melegszik a levegő, majd a következő négy-öt napban 27 Celsius-fokra csökken a levegő hőmérséklete. Az előrejelzett időszak vége felé ismét 29 fok körüli hőmérsékletekre lehet számítani nappal. A legalacsonyabb hőmérsékletek 9-14 fok között lesznek. Csapadék július 5-e és 15-e között várható.

Hirdetés

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 03., szerda

NATO-főtitkár Kijevben: Oroszország semmi jelét nem adja annak, hogy le akarná állítani a háborút

Oroszország semmi jelét nem mutatja annak, hogy le akarná állítani agresszióját; ezt bizonyítják a Kijev és más ukrán városok elleni orosz támadások is – jelentette ki Mark Rutte, a NATO főtitkára szerdán Kijevben.

NATO-főtitkár Kijevben: Oroszország semmi jelét nem adja annak, hogy le akarná állítani a háborút
Hirdetés
2026. június 02., kedd

Kárpát-medencétől Ausztráliáig – ezt a térképet érdemes megnézni

Székelyföldről a világ másik pontjára jutott családokat is tartalmaz egy érdekes térkép. Az ausztráliai Melbourne-ből érkezett hír szerkesztőségünkhöz egy különleges diaszpórakezdeményezésről, amely a Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódik.

Kárpát-medencétől Ausztráliáig – ezt a térképet érdemes megnézni
2026. június 02., kedd

Választ ígér Oroszország Románia „barátságtalan lépésére”

Románia válaszlépésre számíthat, miután a konstancai orosz főkonzulátus bezárásáról döntött – nyilatkozta hétfőn az orosz külügyminisztérium sajtószóvivője, Marija Zaharova.

Választ ígér Oroszország Románia „barátságtalan lépésére”
2026. május 30., szombat

„Lerángatták a nyakamból a zászlót, majd fel is gyújtották azt mindenki szeme láttára”

Középiskolai ballagó diákok magyar zászlót égettek Szabadka központjában pénteken – közölte az egyik szemtanú vallomását a Szabad Magyar Szó vajdasági hírportál.

„Lerángatták a nyakamból a zászlót, majd fel is gyújtották azt mindenki szeme láttára”
Hirdetés
2026. május 21., csütörtök

Kiemelték a 25 éves román lány holttestét a Németországban összedőlt épület romjai alól

Kiemelték a németországi Görlitzben összedőlt épület romjai alól egy 25 éves román lány holttestét – nyilatkozták a dpa hírügynökségnek csütörtök reggel a német rendőrség képviselői. A rendőrségi szóvivő szerint a holttestet szerda este találták meg.

Kiemelték a 25 éves román lány holttestét a Németországban összedőlt épület romjai alól
2026. május 21., csütörtök

A román sajtónak is üzentek a Németországban romok alá szorult román állampolgárok ügyében

A katasztrófaelhárító csapatok továbbra is dolgoznak Görlitz városában, és mindent megtesznek, hogy kimentsék azokat az embereket, akik az összedőlt épület romjai alatt rekedhettek – közölte szerdán a román külügy.

A román sajtónak is üzentek a Németországban romok alá szorult román állampolgárok ügyében
2026. május 20., szerda

Összedőlt egy épület Németországban, román állampolgárok is érintettek

Három embert kerestek még tegnap a romok alatt, közülük ketten román állampolgárok, miután előző nap összedőlt egy többlakásos épület a kelet-németországi Görlitz városában – adta hírül kedden este az Agerpres hírügynökség.

Összedőlt egy épület Németországban, román állampolgárok is érintettek
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Kitüntetnék a román pilótát aki Észtország fölött lőtt le egy drónt

Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt. A pilótát kitüntetné a román védelmi miniszter.

Kitüntetnék a román pilótát aki Észtország fölött lőtt le egy drónt
2026. május 18., hétfő

Videón, ahogy összeütközik a levegőben két katonai repülőgép az Egyesült Államokban

Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államok Idaho államában vasárnap, a pilóták túlélték a balesetet.

Videón, ahogy összeütközik a levegőben két katonai repülőgép az Egyesült Államokban
2026. május 14., csütörtök

Nemzetközi szinten mutatták be, hogyan verték át hamis gyógyszerekkel a fogyasztókat nálunk is

Hamis gyógyszerekkel és táplálékkiegészítőkkel kereskedett az a bűnözői csoport, amelyet nemzetközi összefogással számoltak fel – közölte az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete, az Europol csütörtökön.

Nemzetközi szinten mutatták be, hogyan verték át hamis gyógyszerekkel a fogyasztókat nálunk is
Hirdetés